הצג גיליון RSS

saparc

מספרת כלבים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 12/05/2010 שעה 14:45 (367 צפיות)
תספורת חתולים
למי שאף פעם לא החזיק חתול פרסי, הכותרת הנ"ל תיראה לו מוזרה ואפילו מצחיקה, אך אלו המכירים את סוג החתולים הללו מקרוב, יודעים שתספורת חתולים זה כמו מן משמיים בשביל הבעלים.


חתולים פרסיים הם קודם כל מדהימים ביופיים, ובמקרה הזה היופי לא עומד בניגוד לאופי. הם אוהבים מאוד את הבעלים שלהם, הם שקטים ונקיים, אך הטיפול בהם דומה יותר לטיפול בכלב מאשר בטיפול בחתול במורכבות שלו. כל הטרחה נובעת מהפרווה הארוכה של החתולים הללו. הניקיון הופך להיות קשה מאוד, יש צורך לסרק אותם כל יום ובחורף הפרווה שלהם ארוכה מאוד ומופיעים בה גושים שאי אפשר להיפטר מהם. באביב המצב חמור במיוחד, כשמתחילה הנשירה ואז אין מנוס מהשערות של החתול בכל מקום אפשרי בבית. בתקופה הזו, כשכבר מתחיל להתחמם, מומלץ לעשות תספורת חתולים. בדר"כ זה נעשה אצל מספרת כלבים ורובם מספקים שירותי מספרת חתולים. בהמשך אסביר מדוע מספרת כלבים קשורה לתספורת חתולים.


יתרונות וחסרונות של תספורת חתולים:


קודם כל, החתול יוצא נורא חמוד ומצחיק מתספורת החתולים הזו. שנית, הוא לא סובל מהחום בקיץ והוא גם פחות סובל מפרעושים. אחת הבעיות עם החתולים הפרסיים זה שגם מקלחת לא ממש עוזרת להם, זאת בגלל שהמים לא מצליחים לחדור מבעד לפרווה הארוכה שלהם. כשהחתול מסופר, זה הזמן הטוב ביותר לעשות לו מקלחת כמו שצריך.
תספורת לחתולים אינה כוללת רק תספורת אלא "טיפול יופי" שלם. גם יגזזו לחתול את הציפורניים וגם ינקו לו את האוזניים. שתי הפעולות הללו חשובות מאוד להיגיינה של החתול, ואנחנו לא יכולים לעשות את זה בעצמנו, צריך כאן עבודה של מקצוענים. עבודה לא זהירה תגרום לפציעת החתול.


תספורת חתולים, בשונה מתספורת כלבים, מתבצעת בהרדמה מלאה. הסיבה לכך היא בכך שחתולים הם חיות פחות ידידותיות מאשר כלבים, והם לא סובלים כשאנשים זרים מתקרבים אליהם. ההרדמה אינה בריאה במיוחד לחתול, כך שכל עוד אפשר להימנע מתספורת כזו, עדיף.


איפה עושים תספורת חתולים?


למעשה, אם תקישו בגוגל "תספורת חתולים", לא תקבלו שום מספרת חתולים, כי תספורת חתולים עושים למעשה אצל מספרת כלבים. יותר נכון להגיד שתקבלו תוצאות של מספרת כלבים שמספקת תספורות לחתולים. מספרות כלבים הן בדרך כלל מלוות בפיקוח וטרינר ורובן אף חלק ממרפאה וטרינרית. הסיבה למה המקומות הללו נקראים "מספרת כלבים" ולא "מספרת חתולים" זה שרוב הלקוחות הם בעצם כלבים ולא חתולים. ישנם מספרות כלבים המציעות תספורת חתולים ללא הרדמה. זה יכול להיות מושלם, אך קצת קשה לי לראות איך זה עובד.


ישנן מספרות כלבים ניידות, שכמובן עושות תספורת גם לחתולים. זה הפתרון המושלם לכל חתול, שכן מדובר בחיות שלא נוהגות לצאת החוצה בדרך כלל, בטח שלא החתולים הפרסיים, ולכן כל יציאה מהבית זה משימה קשה בשבילם. הם ממש חווים טראומה אמיתית. לכן מספרת כלבים ניידת המגיעה עד הבית זה יתרון מאוד משמעותי.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים