הצג גיליון RSS

hopsar

פורץ מנעולים - מנעולן

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 23/05/2010 שעה 10:36 (519 צפיות)
מנעולן.

שלום לכל מי שהגיע לבלוג מנעולן שלי, הבלוג של המנעולים, של פריצת מנעולים, פורץ מנעולים וכל מה שיהיה קשור בתחום הזה. התחום של מנעולן הוא לא תחום קל ופשוט, ישנם דברים כגון שכפול מפתח קל, מנגד ישנם התקנת מערכות מיגון מהמתקדמות ביותר שיש לבית. מנעולן מקצועי יפעל גם בנישות אלו ויתעסק בכול מה שקשור לזה. מנגד ישנו פורץ מנעולים עצמאי, אחד כזה שייקח רק קריאות חירום של פריצת מנעולים ולא יעסוק מעבר לזה בשאר הדברים, עוד אכתוב על זה בהמשך.

מנעולן הוא תחום שדורש הכשרה כמובן, להבדיל מאינסטלאטור שלא דורש שום תעודת הסמכה כאינסטלאטור, כל מנעולן נדרש לעבור מסלול מסוים שכולל קורס המכשיר את אותו תלמיד לעסוק בתחום זה. הקורסים הם מקיפים ועוסקים בכול הנושאים הקשורים לתחום ובסופו של הקורס התלמידים כמובן נבחנים. לאחר מכן על כל תלמיד שבסיים ורוצה להיות מנעולן יש לקבל אישור מרשויות החוק של מדינת ישראל ומשם כבר ניתן היתר לעסוק בתור מנעולן. כמו כן גם מי שרוצה להיות פורץ מנעולים בלבד ולא כל תחום המנעולנות, חייב לעבור קורס זה.

יש לציין שאומנם מנעולן עובר קורס אך ההבדל בין מנעולן מקצועי ומנוסה לאחד שסיים קורס יכול להיות מורגש פעמים רבות. ניסיון הוא דבר חשוב בתחום הזה, בימים שמיגון הבית הפך לדבר חשוב מאוד ואנשים מוציאים ממיטב כספם על מנעולים חדישים ודברים מתקדמים הקצב התפתחות של מנעולים, כספות ועוד הופך להיות מהיר ותמיד בפיתוח. על כל מנעולן להיות תמיד עם אצבע על הדופק ולהכיר את הדברים החדשים תמיד. ניסיון בתחום והיכרות מעמיקה יעניקו לכל פורץ מנעולים יכולת טובה יותר להתמודד עם מנעולים מאשר מנעולן שרק סיים קורס.

בין מנעולן לבין פורץ מנעולים קיים הבדל אפילו שלפעמים אנשים לא ממש יודעים. מנעולן יעסוק בתחום בכלל, דברים כמו התקנות מערכות אזעקה, שיכפול מפתחות ועוד. מנגד פורץ מנעולים לרוב יתעסק רק במה שקשור אל פריצת מנעולים. אומנם זה נשמע כמו יותר משחק מילים אך ישנו הבדל בין פורץ מנעולים למנעולן.

אני סיכמתי בערך במאמר הזה על מנעולן בגדול, ישנם המון דבריכם לכתוב כאן וזה ייקח לא מעט זמן. אני אכתוב כמה שיותר על התחום מכיוונים רבים ואשמח לענות על כל שאלה. שיהיה לכולנו שבוע נפלא, בלוג מנעולן.

תגובות

  1. הסמל האישי של יואלדנן
    אהבתי מאוד את המאמר, חבר טוב שלי הוא פורץ מנעולים מקצועי, ואני מנסה להכיר כמה שיותר את העבודה שהוא עושה.
    זה מאוד מרתק אותי, אני תמיד מבקש ממנו להסביר לי וללמוד ממנו. הוא
    מנעולן ברמת גן ובכל אזור המרכז אז אין לו הרבה זמן בשבילי, אבל אני בכל זאת לוחץ.
    בכל מקרה, השורה התחתונה היא שזה מאוד מעניין אותי ואני מאוד אוהב את המקצועי ומאחל לכולם לעסוק בו אם הם אוהבים את התחום.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים