הצג גיליון RSS

sjkdgg

מקרר תצוגה

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 27/05/2010 שעה 14:34 (379 צפיות)
איך להסתייע במערכות קירור על מנת לשמור על קור הרוח בעסק שלך

מהם מערכות קירור ומה התועלת שבהם לעולם התעשייה 2010, היום נדבר על החל מקרר תצוגה ועד מקררים תעשיתיים.

מפתיע לגלות שעד לפני כמה עשורים בלבד מעטים התעשיות בהם היו נדרשות מערכות קירור. במבט לאחור לא ברור האם התפתחות התעשייה והמסחר של השנים שחלפו דרשו פיתוח טכנולוגי שיניב מערכות קירור מתקדמות לשימוש הכרחי בתהליך היצור, או שהיו אלו בכלל מערכות הקירור שאפשרו את ההתפתחות הטכנולוגית הזו. לדוגמא, היום ניתן לראות מקרר תצוגה בבתי עסק מסוגים שונים. בכלל מקרר תצוגה הוא כלי שיווקי אדיר שאכן הלקוח רואה לרוב את הטריות של המוצרים שהונחו בתוך מקרר תצוגה.

ואכן, בעוד בעבר נטו להשתמש במגדלים עבור קירור מים ולאחר מכן במתקני צינון מהדור הקודם, עשור אחד לתוך שנות האלפיים ויש בשרותנו מערכות קירור מתקדמות עם בקרת אקלים מתקדמת כל כך שניתן לקבוע את הטמפרטורה בדיוק שכזה, שלא היה ניתן לחלום עליו במושגים של המקררים של אז.

יתרה מזאת, למערכות הקירור של היום (בין אם זה מקרר תצוגה או תעשייתי ) יש אספקט ברור של חסכון בעלויות תוך שמירת איכות הסביבה. בעוד בעבר נזקקו לכמויות מים גדולות על מנת לצנן מכונה זו או אחרת, כיום הדגש הוא על מערכות קירור סגורות הממחזרות את המים בהם הם משתמשות, הופכות את הקיטור שהיה אמור להיווצר לכדי מים מזוקקים של ממש, מצננות אותם שוב ושוב, ללא איבוד של המשאב היקר הזה.

כך שאין מנוס מלהודות בתועלת העצומה שלהם ופוטנציאל האפשרויות שהם פותחות עבור מיכון תעשייתי, תוך הייעול הברור של תהליך העבודה, הפיכתו
לבטוח יותר ומאפשר ניצול מקסימאלי של תוצרת מול עלות. לדוגמא אפשר לראות מקרר תצוגה.
ויתרה מכך: שיפורים בתחום חלקי מערכות הקירור, כמו פיתוח של מדחסים בורגיים וצ'ילר פלטות חדשים, לא רק מאריכים את חיי המתקן והמכונות שתלויים בהם, אלא גם משפרים משמעותית את תהליך הייצור.

דמיינו עולם בו קירור תעשייתי היה בגדר חלום: הרי כל המפעלים היו עובדים בשיטות הישנות, ללא היכולת לשמור על טמפרטורה נמוכה וקבועה עבור המכונות וללא ניצול הפוטנציאל שמאפשר מקרר תצוגה, קיצור זמן תהליכי הייצור והשיפור בטיב המוצר הנלווה להם.

לסיכום רק נזכיר את החשיבות של שמירה על תחזוקת מערכות קירור למען ישרתו את כלל המכשירים בהם הם תומכות. מניעת תקלות יכול לחסוך בצורך בחלקי חילוף מיותרים ותיקונים שאם דוחים אותם עלולים בקלות לגרום לצריכת חשמל מוגברת, קירור שמן לא מבוקר, קפיצות בטמפרטורת קירור מים לצינון ועוד.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים