הצג גיליון RSS

michadpz2

מקלחונים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 22/06/2010 שעה 09:10 (486 צפיות)
בשנים האחרונות גוברת המודעות לצורך בחיסכון באנרגיה למען שמירה על איכות הסביבה וכדור הארץ. מודעות זו חלחלה גם לתחום הבנייה והביאה להתפתחותה של הבנייה הירוקה. בנייה ירוקה היא בנייה אשר נועדה לצמצם את צריכת האנרגיה והזיהום הסביבתי, שהם מנת חלקם של מרבית מתהליכי הבנייה המודרניים.
בנייה ירוקה היא לא פחות מאידיאולוגיה. אנשים אשר מאמינים באדיקות כי אין לנו כדור ארץ נוסף, ולכן עלינו לשמור על המשאבים שלנו ולא לבזבז אותם, מיישמים זאת בכל פרט ופרט בביתם הפרטי. אולם גם מי שאינו דבק בכל עקרונות הבנייה הירוקה יוכל ליישם בביתו כמה צעדים פשוטים שיוכלו לחסוך באנרגיה. צעד אחד שכזה הוא התקנת חלונות אלומיניום.
חלונות אלומיניום נחשבים כחלק בלתי נפרד מתהליכי בנייה ירוקה מכיוון שהם תורמים לצמצום צריכת החשמל. חלונות אלומיניום הם חלונות שהפרופיל שלהם עשוי מאלומיניום. ומכיוון שאלומיניום הוא חומר חזק ועמיד, ניתן להתקין בחלונות אלומיניום מפתחי זכוכית גדולים במיוחד, בהשוואה לסוגים אחרים של חלונות. בחלונות אלומיניום אין צורך ליצור פרופילים המחלקים את שטח הפנים של החלון למספר שטחים קטנים. חלונות אלומיניום הם חזקים דיים כדי לשאת מפתח זכוכית גדול במיוחד. בשל כך חלונות אלומיניום מאפשרים כניסה גדולה של אור טבעי לחלל הבית, מה שמייתר את הצורך בהדלקת תאורה פנימית.
תכונה חשובה זו של חלונות האלומיניום הופכת אותם לכאלו התורמים לסביבה ירוקה. הודות לחלונות האלומיניום אנו מרוויחים גם במישור הכלכלי והמיידי, וגם במישור האקולוגי לטווח הרחוק. הודות לחלונות אלומיניום אנו גם חוסכים בהוצאות החשמל החודשיות שלנו, וגם חוסכים באנרגיה ותורמים לאיכות הסביבה. לכן כדאי מאוד להתקין חלונות אלומיניום בכל חדר, גם בבית וגם במשרד.
אולם לאלומיניום יש גם תכונות רבות נוספות, ההופכות אותו לחומר גלם יעיל בעבודות בנייה נוספות: אלומיניום הוא סוג של מתכת קלה לעיבוד ולעבודה, הוא אינו מחליד במגע עם מים ויש לו יכולות איטום ובידוד גבוהות במיוחד, הן מפני קרינת השמש, הן מפני מים והן בידוד אקוסטי של רעשים. לכן אנו עדים לעבודות אלומיניום רבות המתבצעות במסגרת תהליכי בנייה מודרניים. כמעט בכל בית או דירה חדשים שנבנים בארץ מתבצעות עבודות אלומיניום. בין עבודות האלומיניום הנפוצות ניתן למצוא את תריסי האלומיניום ואת פרגולות האלומיניום.
חשוב לציין שישנם בעלי מקצוע או חברות המתמחים בעבודות אלומיניום באופן כללי, וישנם בעלי מקצוע וחברות המבצעים סוג מסוים של עבודות אלומיניום. כך למשל חברת קליל הינה חברה המתמחה בייצור חלונות אלומיניום ופרופילים מאלומיניום. לעומתה יש חברות רבות המבצעות מספר רב של עבודות אלומיניום: חלונות אלומיניום, תריסי אלומיניום, מקלחונים, פרגולות ועוד.
לסיכום, אלומיניום הוא אחד מחומרי הגלם החשובים והחיוניים ביותר. לאלומיניום יש יתרונות רבים ולכן הוא משמש כחומר גלם יעיל בעבודות אלומיניום רבות. יתרונות האלומיניום הם אלו שגם הופכים את חלונות האלומיניום לחלק מרכזי בתהליכי בנייה ירוקה.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 08:13 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים