הצג גיליון RSS

anadel

דלתות כניסה ועוד.

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 13/07/2010 שעה 13:57 (350 צפיות)
דלתות כניסה:
דלתות כניסה הן המגן שלנו ושל ביתנו מפני כל הצרות שעלולות לבוא מבחוץ, בין אם מדובר בפגעי מזג האוויר ובין אם מדובר באנשים לא רצויים. ישנם אנשים שדלת מסמלת עבורם קודם כל ביטחון. אנשים אלה לעיתים חשים שלא בנוח לרכוש דלתות כניסה משולבות עם זכוכית. הם חוששים מכך שהזכוכית לא תצליח להגן עליהם כמו שצריך ותמנע מהם את הפרטיות שלהם. גם אם מדובר בזכוכית בעלת דרגת שקיפות נמוכה יחסית עדיין אפשר להבחין דרכה באור שנדלק או בצלליות של אנשים. זכוכית משדרת חשיפה ולא ביטחון שכן היא נשברת בקלות יחסית לשאר החומרים שמרכיבים דלתות. עם זאת, השימוש בדלתות כניסה משולבות זכוכית בכניסה לבנייני דירות מאוד רווח ובבנייני משרדים אף נוהגים לזגג קירות שלמים בכניסה לבניין עם שילוב מינימאלי של מתכת. חלק מהאנשים אולי יגידו ששימוש יתר בזכוכית בדלתות כניסה אינו משדר ביטחון, אבל יש לכך יתרונות רבים.
קודם כל זהו כמובן היתרון האסטטי. שימוש בזכוכית בדלתות כניסה לבניין מאפשרת שילוב בין עיצוב הפנים של חלל הכניסה, כגון תאורה מיוחדת, חפצי נוי ומראות, לבין עיצוב החוץ שמסביב לבניין, כגון גינה, שביל הכניסה וספסלים. שילוב זה מאפשר יצירת פתרונות עיצוב רבים לבנייני דירות שיקנו להם מראה מסוגנן ויוקרתי יותר.
מלבד היתרונות הברורים מבחינת העיצוב, יש לשימוש בזכוכית בדלתות כניסה גם יתרונות פרקטיים. יתרון בולט אחד הוא החיסכון בחשמל. זכוכית שמשולבת בדלתות כניסה מאפשרת חדירה של אור מבחוץ אל תוך המבנה כך שברוב שעות היום נמנע הצורך בשימוש בחשמל.
יתרון זה בולט ביותר במקרה של בנייני משרדים שבהם צריך לשמור על עלובי הכניסה מואר לאורך כל שעות היום. שימוש בזכוכית בקירות חיצוניים ובדלתות כניסה מצמצם את השימוש בגופי תאורה שצורכים חשמל. מכיוון שלרוב מדובר בחללים גדולים בעלי תקרות גבוהות מעניקה הזכוכית והשימוש באור טבעי יתרון משמעותי בחיסכון בחשמל.
גם במקרה של דלתות כניסה לבנייני דירות ניתן לציין את יתרון החיסכון בחשמל. במקרה זה אין צורך בתאורה חזקה ואפשר להסתפק באור השמש שמגיע מבחוץ כדי להאיר את חלל הכניסה לבניין וחלק מחדר המדרגות.
תגיות: דלתות כניסה
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים