הצג גיליון RSS

מוטיבננה1

התמודדות עם פחד מרופא שיניים

דרג פוסט זה
בכל מה שקשור לפה ולשיניים שלנו , רוב האנשים מאוד חוששים. הביקור אצל רופא שיניים הוא אחד הדברים הכי שנואים. לא סתם אחד מהעינויים הכי מוכרים, אלה שתמיד מראים בסרטים, הם עקירה של שיניים. אני חושבת שלרוב האנשים קל יותר לראות סצנה של אנשים עוברים עינויים על ידי מכות חשמל, מאשר על ידי עקירת שיניים. אולי בגלל שאנחנו לא מכירים את הכאב של מכת חשמל, אבל כולנו מכירים את הכאב שכרוך בטיפולי שיניים. אבל לדעתי הפחד הוא הרבה יותר פסיכולוגי מאשר פיזי. יש משהו בללכת אל מרפאת שיניים שפשוט מדליק אצלנו איזה כפתור של פחד בלתי מוסבר. אבל חייבת להיות איזושהי סיבה לכך שהרוב של האוכלוסייה מפחד מביקור אצל רופא שיניים. הרי יש דברים אחרים שכואבים לא פחות והם לא משהו שמעורר אימה אצל כולם. זה ידוע שכל איזור הפה הוא אזור מאוד רגיש לכאבים. נשיכת השפה או הלשון הם כואבים מאוד, ואני בטוחה שכל אחד חווה את זה. כאבי שיניים הם ממש לא נסבלים, בניגוד לכאב ראש למשל.
למרות זאת, אני חושבת שהפחד מרופאי שיניים הוא קצת מוגזם. אני אף פעם לא הייתי אצל רופא שיניים ויצאתי עם טראומה משם. ועברתי בחיים שלי כבר כמה וכמה טיפולי שיניים שנחשבים לקשים כמו טיפול שורש ועקירות. אולי זה קשור למכשירים שרופאי השיניים משתמשים בהם ולפוזיציה הלא נוחה שאנחנו נמצאים בה תוך כדי הטיפול.
אני חייבת להודות שהרופא שיניים שלי הוא עדין ומאוד נחמד, אז יכול להיות שזה גם קשור לחוויה הדי חיובית שלי מכל הסיפור. ובכל מקרה אם אתם צריכים לעבור טיפולי שיניים, ובעיקר טיפולי שיניים מורכבים שדורשים מומחיות מסוימת, כדאי מאוד לעשות בדיקה יסודית של רופאי שיניים, וגם לטרוח לנסוע ולפגוש אותם לפני ביצוע הטיפולים, להתייעץ איתם ולקבל חוות דעת שנייה.
ועצה קטנה לסוף - אולי במקום לפחד כל כך מרופאי שיניים וטיפולי שיניים, אנשים פשוט צריכים להשקיע קצת יותר בבחירה של רופא השיניים ומרפאת השיניים אליה הם הולכים. אז קחו קצת זמן, אל תיבהלו, ותבדקו היטב את הרופא ומרפאת השיניים אליה אתם הולכים.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים