הצג גיליון RSS

julianos123

קרנות פנסיה

דרג פוסט זה
היום כאשר כל כך הרבה חברות השקעה וביטוח מתחרות ביניהן כדי להציע לנו קרנות פנסיה, כיצד נדע איזו קרן פנסיה היא הכי טובה להבטחת העתיד שלנו. לרובינו יש מעט מאוד ידע כאשר אנחנו ניגשים לבחור קרן פנסיה, דבר שעלול להיות בעוכרינו ולפגוע בשיקולים שלנו בבחירה נכונה של קרן פנסיה שתתאים עבורנו.
קרנות פנסיה משקיעות את הכספים שלנו בכמה מכשירים פיננסים כדי לקבל מצד אחד תשואות גבוהות במיוחד עבור ההשקעה שלהן ומצד שני הן רוצות לפזר את הסיכונים שלהן, כלומר אם השקעה בנתיב אחד נכשלת או אינה משיגה את התשואה המיועדת לה, נתיבי השקעה אחרים מפצים על אותו הפסד.
קרנות הפנסיה משיגות בדרך כלל תשואה קבועה וידועה מראש באמצעות השקעה באגרות חוב מיועדות ותשואה משתנה באמצעות השקעה חופשית באפיקים אחרים כגון: תעודות סל, מניות, מטבעות חוץ וכדומה.
מלבד העובדה שאנחנו יכולים לקבוע את מרכיב הסיכון שאנחנו מעונינים שקרן הפנסיה שלנו תיקח על עצמה, אנחנו יכולים גם להוריד את הסיכון ולהגביר את התשואה בעזרת שלושה אלמנטים נוספים - בחירה במנהלי קרן שיודעים לעשות את מלאכתם, כלומר מנהלי קרן שיודעים באילו מכשירים פיננסיים לבחור בהתאם לאותה תקופה, ישנן תקופות שבהן השקעה במניות היא מסוכנת במיוחד ועל מנהלי ההשקעות לזהות זאת מראש ולצאת מהשקעות במניות וישנן תקופות שבהן כדאי דווקא להשקיע במטבע חוץ.
מנהלי קרנות פנסיה מיומנים יודעים כיצד לפזר את ההשקעות שלהם בצורה כזו שההשקעות יגדרו אחת את השנייה לדוגמה שההפסד במניות יכוסה על ידי השקעה בדולר וכדומה.
נוסף על כך ניתן להוריד את הסיכון גם על ידי בחירה בקרן פנסיה שמקבלת מבוטחים רק על פי קריטריונים מסוימים ואשר בודקת לעומק את התביעות של המבוטחים, בחירה מוקפדת של המבוטחים ובדיקת נכונות התביעות מורידה את הסיכון להפסד כספים של הקרן.
ניתן גם לעשות השוואה של דמי הניהול של קרנות הפנסיה כדי לראות שדמי הניהול לא גוזלים יותר מיד כספים מהתשואה שצברנו. גם השוואת התשואות של קרנות הפנסיה השונות, לאורך תקופות ארוכות יכולה לעזור לנו לבחור בקרנות פנסיה אשר יש להן תשואות גבוהות לאורך פרק זמן ארוך.

עודכן ב: 18/10/2012 בשעה 16:16 על ידי julianos123

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובות

  1. הסמל האישי של presentos
    אותם מנהלי קרנות גם עושים ניהול תיק השקעות פרטי?
  2. הסמל האישי של yaronm1
    ניתן לעשות השוואה בין כל הגורמים....
    כאשר למדתי למבחני [URL="http://www.oscapital.co.il/content/page.php?id=139"]גמר פנסיוני[/URL] לימדו אותנו שעל מנת להחליט הכי טוב, כדאי שנדע הכי טוב....
    בגלל זה הייתי ממליץ לכם להיוועץ במומחה לנושא...


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים