הצג גיליון RSS

michadpz

משלוח פיצות

דרג פוסט זה
מה האוכל האהוב על כולם, מגדול עד קטן? פיצה כמובן! פיצה במקורו זה מאכל איטלקי הכולל רוטב עגבניות וגבינה. המאכל הזה התחבב במיוחד על אנשים בכל רחבי העולם וקיבל שדרוגים רבים והתאמה לחיך המקומי בכל אזור אליו הגיע, והפיצה מצאה דרכה כמעט לכל מקום בעולם, כן כן, כולל אפריקה.
הפיצה במקורה אמורה להיות דקה מאוד, עם מעט רוטב ומעט גבינה צהובה – פיצה דקה. בארץ, מרבית הפיצות עבות וכוללות הרבה מעבר לרוטב עגבניות וגבינה בלבד. ישנם שילובים מקובלים של תוספות, שנבנו על ידי שפים מקצועיים, אך כל אחד מאיתנו יכול ליצור את הפיצה של עצמו בהתאם למה שהוא אוהב. זה היופי של המאכל הזה. זה גם מה שהופך הכנת פיצה לפעילות מושלמת לילדים.
יש לזכור שאין הרבה מאכלים המתאימים לכל מקום בעולם ומצליחים לעבור התאמה טובה לחיך של התרבויות השונות. אם נשתמש בדוגמא של הפיצה נגלה דברים מעניינים. הסינים למשל ברובם לא מעכלים לקטוז ולכן מוצרי חלב אינם נפוצים בסין, בטח שלא גבינה. הפיצה בסין תכלול פחות גבינה אך יותר מוצרי בשר, כי הסינים צורכים הרבה בשר. בישראל, לעומת זאת, הרבה מהאנשים לא יתקרבו לא רק לפיצה שיש עליה גבינה ופפרוני אלא אפילו לא למסעדה שבה עושים את הדברים הללו. מהסיבה הזו בארץ יש פיצריות כשרות ולא כשרות. הפיצריות הכשרות לעולם לא יציעו תוספת פפרוני ולא יפתחו את המסעדה למשלוח פיצה בשבת.
נתון מדהים אף יותר זה שאותה הרשת של פיצות מצליחה לעשות את ההתאמה של הפיצה להרגלי אכילה שונים בעולם. רשת פיצה למשל מפורסמת מאוד בסין. למרות ההצלחה הכבירה של הרשתות הבינלאומיות, עדיין עדיף לפנות לפיצריות מקומיות כי הן מכירות טוב יותר את מה שמתאים לנו. כך למשל, אם תאכלו פיצה באיטליה ותבקשו חריף, לא בטוח שיבינו מה אתם רוצים. לעומת זאת בארץ מייד תקבלו סחוג בשפע.
הפיצות מגיעות גם במגוון גדלים. אפשר לרכוש פיצה אישית או פיצה משפחתית. פיצה אישית תפתור לנו את שאלת ארוחת הצהריים, אך פיצה משפחתית זה כבר משהו חברתי יותר, בדרך כלל מזמינים חברים לראות סרט ומזמינים פיצה.
המחיר של הפיצה בנוי בדרך כלל ממחיר בסיסי ומתוספת מחיר לכל תוספת. יש גם שילוב תוספות מקובל היוצר מאכל נפרד, והמחיר שמתקבל נוח יותר מאשר להזמין את כל התוספות בנפרד. כך למשל פיצה יוונית הכוללת: גבינה בולגרית, עגבניות, בצל וזיתים שחורים. פיצה בלקנית כוללת חצילים, גבינה בולגרית ובצל. אם אתם אוהבים את התוספות המוצעות במנות מובנות, מומלץ מאוד להזמין אותם כי זה יחסוך כסף ויהיה טעים מאוד.
פיצות בפיצריות גדולות יקרות יותר מפיצות בפיצריות קטנות יותר. זכרו נתון זה בהזמנת פיצה בפעם הבאה, אולי זה יעזור לכם לחסוך כסף יקר ולקבל פיצה טעימה יותר.

עודכן ב: 10/03/2014 בשעה 22:26 על ידי michadpz

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים