הצג גיליון RSS

zico16

מחסום חניה

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 13/09/2010 שעה 14:05 (572 צפיות)
אין עוררין על כך - שערים חשמליים הם אמצעי מצוין להבטחת הבקרה על היוצאים והנכנסים למתחם מסוים. כל שער חשמלי המוצב בכניסה לחניון, ליישוב, למפעל, למרכז מסחרי או לכל מקום אחר מבטיח שרק מורשי כניסה יכנסו למקום: רק דיירי הבניין, רק תושבי היישוב, רק עובדי המפעל או רק מבקרים ששילמו דמי חניה, שעברו בדיקה ביטחונית וכניסתם למקום אושרה. שערים חשמליים מבטיחים גם שתמיד יישאר מקום חניה פנוי לכל מי שאמור להיכנס דרכם, ומגנים על כלי הרכב החונים מפני עבריינים ופורצים.
אולם לצד היתרונות הרבים של שערים חשמליים, חשוב לתת את הדעת גם לחסרונות ולסיכונים האפשריים שיש בהצבת שער חשמלי. שערים חשמליים אמנם הפכו את חיינו לקלים יותר ואף לבטוחים יותר, אולם גם הם יכולים לסכן אותנו ואת הסובבים אותנו.
אחת הסכנות השכיחות בשער חשמלי ובמיוחד במחסומים לחניה הוא פגיעה של השער החשמלי או של המחסום בכלי הרכב. נהגים רבים מנסים להיכנס דרך מחסום חניה במהירות ולאחר שרכב אחר כבר עבר דרכו. במרבית המקרים הם לא מצליחים לעבור ומחסום הזרוע יורד ופוגע ברכב שלהם. כשמדובר בשערים חשמליים נגררים, קיימת סכנה שרכב יתקע במעבר ויפגע מהשער הנגרר. מקרים אלו נפוצים במיוחד כשמדובר בשערים חשמליים שבהם החיישנים וגלאי הנפח לא תקינים.
שערים חשמליים שבהם החיישנים אינם תקינים עלולים לפגוע לא רק בכלי רכב, אלא גם בהולכי רגל או בבעלי חיים שיכולים לחצות את השער ולהיפגע. אחת התאונות הנפוצות היא בשערים חשמליים נגררים. חתולי רחוב נוטים להיכנס במרווח שבין השער החשמלי לקיר. אם מנסים לסגור את השער החשמלי כשהחתול עדיין נמצא במרווח הזה, הוא עלול להילכד בו ולהיפגע. במקרים כאלו השער החשמלי נתקע והדרך היחידה לחלץ את החתול ללא פגע היא באמצעות ניסור של הסורגים בשער. במצבים אלו יש לפעול מהר שכן החתול נמצא בכאבים עצומים ויכול אף למות.
חסרון נוסף שיש בשערים חשמליים ובמחסומי חניה טמון בעובדה שהם פועלים באמצעות מנגנון חשמלי. המשמעות היא שבכל פעם שיש הפסקת חשמל, מחסומים ושערים חשמליים לא יפתחו ויותירו כלי רכב רבים לכודים בתוך מגרש החניה או מחוצה לו עד לחזרת החשמל. כשמדובר בהפסקות חשמל יזומות וידועות מראש ניתן להיערך לכך ולהשאיר את השער או המחסום פתוח. אולם במרבית המקרים הפסקות החשמל מתרחשות במפתיע וללא כל הודעה מוקדמת, והדבר עלול לשבש את מהלך היום של רבים. במקרים כאלו חייבים לדעת כיצד לפתוח את השער או את המחסום בצורה ידנית, או לדעת מיהו הגורם שיכול לעשות זאת עבורנו.
לסיכום, שערים חשמליים הם בהחלט המצאה מבורכת ששיפרה את חיינו והקלה עלינו מבחינות רבות. אולם כדי שהחסרונות והסכנות שבשערים חשמליים לא יאפילו על היתרונות הרבים שלהם, חשוב להקפיד על כמה כללי זהירות: יש להתקין שערים חשמליים רק באמצעות חברה המתמחה בכך ולוודא שחברה זו מתקינה בכל שער חשמלי או מחסום חניה גם חיישנים תקינים ואפשרות לפתיחה ולנעילה ידנית של השער / המחסום. יש להקפיד לבחור בחברה המספקת שירותי תיקונים ואחזקה שוטפים לשערים החשמליים כדי למנוע תקלות חמורות ופתאומיות. ולבסוף, חשוב להקפיד על כללי הזהירות בשימוש בשערים חשמליים, לא לנסות לעבור דרך שער או מחסומי חניה במהירות לאחר שרכב אחר עבר דרכם, ולהיות ערניים לכל מי ומה שנמצא בקרבת השער החשמלי.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 19:24 על ידי zico16

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים