הצג גיליון RSS

zico16

פרקט עץ

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 14/09/2010 שעה 10:23 (454 צפיות)
מדהים לראות באיזו מהירות חדרו רצפות פרקט לעיצוב הבית הישראלי בשנים האחרונות. מה שנחשב בעבר לנדיר בבתי ישראל ולכרוך בהוצאה כלכלית בלתי נסבלת, הפך היום לריצוף מבוקש במיוחד, כשרצפות פרקטים נראות יותר ויותר בכל חלל, הן ציבורי והן פרטי, ובכל גודל - מדירות קטנות בתל אביב ועד וילות פרטיות רחבות ידיים. כולם רוצים רצפות פרקט.

הפופולאריות של רצפות פרקטים נהייתה כה גדולה ורבה, עד שאפילו החלו לצוץ חיקויים שונים ומשונים לרצפת פרקט. לא, איננו מתכוונים לאותו פרקט סינתטי מוכר, העשוי למינציה (HDF) או מחומר פולימרי (המותקן לרוב כריצוף באולמות ספורט), הנמכר על ידי חברות המתמחות בריצוף פרקט. הכוונה היא לרצפות שונות בתכלית המתחזות לרצפת פרקט. כך למשל יש כיום אריחי גרניט פורצלן המנסים לחקות ריצוף פרקטים על ידי חיקוי גווני העץ והטקסטורה, על אף שהריצוף עשוי כולו אבן. חיקוי מפתיע לא פחות לרצפת פרקט קיים בבטון – כן, אותו חומר שהוא כנראה היפוכו המוחלט של העץ. יש שיטות מיוחדות שבעזרתם מוטבע על הבטון דגם דמוי עץ ולאחר ייבושו של הבטון הוא גם נצבע בהתאם בגווני עץ ליצירת מראה דומה ככל האפשר לרצפת פרקט של ממש. קשה לומר שהתחושה קרובה באיזושהי מידה לרצפת פרקט אמיתית – מגע אחד של רגל יחפה יחשוף את ההבדל בין רצפת פרקט נעימה לבטון הקר.

באופן מפתיע, עם החידושים הרבים וההתפתחות הטכנולוגית בתחום הריצופים בכלל ובתחום מרצפות פרקט בפרט, נכנסו לשוק גם מוצרים שעושים את ההיפך – רצפות פרקט מיוחדות שנראות בכלל כמו ריצוף במרצפות אבן, וכלל לא כעשויות עץ. המטרה: מראה של רצפת אבן, תחושה של רצפת פרקט. משונה למדי – מדוע לא ליהנות ממראה העץ היפהפה של רצפת פרקט אם כבר טרחתם להתקינה בביתכם?

ישנם כמה סוגים של רצפות פרקט של ממש. האחת היא רצפת פרקט עץ העשויה מעץ גושני מלא. אלו הם פרקטים טבעיים במיוחד, מאחר והעץ אינו עובר תהליכי עיבוד רבים כשל רצפות פרקט אחרות, והוא עשוי שכבת עץ עבה ומעליה גימור לכה. מנגד ישנן רצפות פרקט שהן רב שכבתיות, כלומר, במקום שכבת עץ עבה אחת יש שתיים או שלוש. הדבר מקנה לרצפת פרקט זו עמידות רבה. ישנן רצפות פרקטים מסוג דק (מהמילה Deck באנגלית), המיועדות לריצוף מחוץ לבית, בחדרים לחים יחסית (אמבטיה למשל) ובמרפסות. זאת בשל עמידותם היחסית בפני אקלים.

גם סוגי העץ מהם מורכבים ריצופי פרקטים הם רבים ומגוונים. ביניהם ניתן למנות אלון, מייפל, טיק, אגוז, אירוקו, דובדבן, בוק, ואפילו במבוק, שצבעו כהה ביותר, כמעט שחור, הרבה יותר כהה משאר רצפות הפרקט. האפשרויות הרבות מסייעות למצוא רצפות פרקט בכל גוון – מבהיר מאוד (כמעט לרמת צבע ניוד ניטראלי) ועד כמעט שחור, להתאמה מרבית לשאר פלטת הצבעים המיועדת של החלל.

ישנם גם סוגים אחרים של פרקט דמוי עץ למשל פרקט סינטטי. פרקט סינטטי עשוי מחומר דמוי עץ והוא יותר זו מפרקט עץ רגיל. מי שמחפש רצפת פרקט יותר זולה אך נראית כמעט אותו דבר יכול ללכת על רצפת פרקט סינטטי.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 19:24 על ידי zico16

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים