הצג גיליון RSS

zico16

מקלחונים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 14/09/2010 שעה 15:58 (440 צפיות)
פריצת הענף של עבודות אלומיניום בעשורים האחרונים, הביא עימו מגוון עשיר של אפשרויות ומוצרים המאופיינים במראה אסתטי, בגימור איכותי ונעים ובעמידות רבה. כך, למשל, ניתן לייצר כיום מאלומיניום כל דבר מחלונות אלומיניום וויטרינות מאלומיניום ועד מקלחונים, דלתות אלומיניום ואף מבנים קלים מאלומיניום. בנוסף, אם בעבר פרופילים מאלומיניום היו בעלי מראה אופייני, הרי שכיום קיימים פרופילי אלומיניום במראה מרהיב ומעוצב, עם גימור של פלדה, ברזל וכיוצא באלה.

בנוסף למראם, מוצרי אלומיניום שונים פותחים אפשרויות שלא היו זמינות לפני כן. סיבה אחת לכך, היא שאלומיניום מאופיין גם במשקל נמוך יחסית. משקלו הנמוך מאפשר להניעו בבטחה, מבלי שהוא יתעוות או יישבר מעומס משקל. סיבה נוספת, היא קלות העבודה עם אלומיניום. הייצור וההתקנה של מוצרי אלומיניום קלה לאין ערוך מזו של מוצרים לבית מחומרים אחרים. על כן ניתן לייצר חלונות אלומיניום, למשל, בעלי חלקים ספורים, גדולים וחזקים, דבר המקנה לחלונות חוזק רב ועמידות בפני תקלות ושחיקה לאורך זמן. בנוסף, הדבר מאפשר ליצור חלונות, או דלתות של מקלחונים באפשרויות פתיחה שונות.

למעשה, המנגנונים החכמים אשר הומצאו ועוצבו במיוחד עבור מוצרי אלומיניום, מאפשרים שילוב של שיטות פתיחה. כך ניתן למצוא למשל חלונות אשר נפתחים על ציר אופקי, כדלת, בציר אנכי, כמו דלת של גאראז', או בצורת הזזה, כתלות בזווית הידית של החלון, או באמצעות מנגנונים אחרים. מגמה זו, מאפשרת ליצור חלונות בטוחים ובטיחותיים יותר, ואפילו חלונות נוחים וקלים יותר לניקוי.

אותו הדין בנוגע למקלחוני אלומיניום. מקלחונים אלה מאופיינים בשלד העשוי מפרופיל אלומיניום ומזגוגיות העשויות מזכוכית או מפלסטיק. משקלם של חלונות הזכוכית של המקלחון, מצריכים מן האלומיניום להיות חזק דיו כדי לשמור על הזכוכית במקומה ולשמור על צורתו לאורך זמן. הדבר חשוב במיוחד בנקודות חולשה, כגון צירי התנועה וחלקים נעים. מסיבה זו, במקלחונים גדולים נפוצות יותר דלתות הזזה (כמו בוויטרינה), אשר מעניקות לדלתות המקלחון תמיכה מוגברת בהשוואה לדלתות אלומיניום בעלות פתיחה רגילה על ציר סיבובי.

כמו כן, בחדרי אמבטיה בהם אין מקום רב, נפוץ השימוש בדלתות מקלחונים על בסיס הזזה, משום ששיטה זו חוסכת את החלל הדרוש לדלת בשביל להיפתח. דלת המקלחון נעה על גבי מסילת אלומיניום המותקנת בבסיס המקלחונים ובקצה העליון של הפרופיל ואינה גוזלת מקום נוסף משטח האמבטיה או משטח המקלחת כך שעבודות אלומיניום נהיות נוחות גם..

שיטה נוספת של דלתות הנפוצות במקלחונים, הן "דלתות אוטובוס" או "דלתות אקורדיון", בהן דלת המקלחון מורכבת ממספר צירים, אשר נצמדים זה לזה בשעת פתיחת המקלחונים ומתרחקים זה מזה בשעת סגירתם. גם שיטה זו חסכונית במקום, אם כי פחות משיטה דלתות ההזזה. שיטה זו, בנוסף ליתרון שלה מבחינת חיסכון במקום, מאפשרת לחלק את הדלת למספר חלקים ובכך להקל את העומס על כל חלק וחלק. מסיבה זו, ניתן להשתמש בה גם במקלחונים מרווחים.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 19:24 על ידי zico16

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים