הצג גיליון RSS

zico16

נעליים אורטופדיות

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 16/09/2010 שעה 10:03 (439 צפיות)
כמה מכם סובלים ממש עכשיו מכאבים בגב התחתון, בברכיים, בקרסוליים או אפילו בצוואר? וכמה מביניכם שסובלים מכאבים שכאלו נועלים כעת נעליים לא נוחות או נאלצים להעביר שעות רבות ביממה על הרגליים? אם עניתם בחיוב על השאלות הללו, סימן שגם אתם נפלתם קורבן לאורח החיים המודרני הגורם לבעיות אורטופדיות כמעט אצל כל אחד מאיתנו.
אורח החיים המודרני גורם לנו להשתמש בגופנו במנחים שעלולים להזיק לנו ולגרום לבעיות אורטופדיות רבות: מוכרים, קופאים ואנשי מקצוע דומים נאלצים לעמוד 9 שעות ביום על הרגליים, עובדי משרד נאלצים להעביר ימים שלמים בישיבה מול המחשב, קלדנים, טבחים וספרים נאלצים להשתמש במפרקי הידיים שלהם במנחים שעלולים להזיק להם, רפדים ורצפים נאלצים להעביר שעות ארוכות על בירכיהם, ספורטאים ורקדנים מותחים את גופם עד לקצה היכולת כדי להגיע להישגים מופלאים, אך בו בזמן גם גורמים לו נזק בלתי הפיך. והדוגמאות הן עוד רבות ומגוונות. אין עוררין על כך שאורח החיים המודרני גורם לנו לבעיות אורטופדיות חמורות.
כדי להתמודד עם בעיות אלו, הרפואה המודרנית הביאה לנו שלל אביזרים אורטופדיים. אביזרים אורטופדיים מתחלקים, בחלוקה גסה, לשתי קטגוריות עיקריות: אביזרים אורטופדיים שנועדו לסייע בטיפול בבעיות אורטופדיות קיימות, ואביזרים אורטופדיים שנועדו לסייע במניעת בעיות אורטופדיות עתידיות. כלל האביזרים האורטופדיים נועדו לאפשר לנו להמשיך באורח החיים המודרני אליו הורגלנו, תוך שמירה והגנה על גופנו מפני בעיות אורטופדיות רבות, שחלקן בלתי הפיכות.
אחת הבעיות האורטופדיות הנפוצות בעולם המודרני היא כאבי גב וברכיים. הגורם העיקרי לבעיות אלו הוא מנח לא נכון של כפות הרגליים, אשר יוצר עומסים מיותרים על הברכיים ועל הגב התחתון שלנו. האוכלוסיות שמועדות לבעיות שכאלו הן רבות ומגוונות: מוכרים וקופאים שעומדים שעות על הרגליים, חיילים וספורטאים ואפילו נשים שנועלות נעלי עקב. כדי להתמודד עם בעיות אלו הומצאו המדרסים.
מדרסים הם סוליות פנימיות שמוכנסות לתוך הנעל. תפקידם של המדרסים הוא לחבוק את כף הרגל ולהבטיח שהיא תהיה תמיד במנח הנכון עבורה. מנח נכון הוא מנח אשר יוצר חלוקת עומס שווה של משקל הגוף על פני כל כף הרגל. וכאשר מנח כף הרגל הוא נכון, כל היציבה שלנו משתפרת ונמנעות בעיות אורטופדיות רבות. סיבה זו היא שהופכת את המדרסים לאביזרים האורטופדיים הנפוצים ביותר, שכן הם משמשים לא רק לטיפול בבעיות אורטופדיות קיימות, אלא גם למניעת בעיות אורטופדיות עתידיות.
באופן דומה פועלות גם נעליים אורטופדיות. גם הן תורמות ליציבה נכונה, מסייעות בטיפול בבעיות אורטופדיות נוכחיות ובמניעת בעיות אורטופדיות עתידיות. ובניגוד לדעה הרווחת, נעליים אורטופדיות הן לא בהכרח שם נרדף לנעליים מכוערות. כיום ניתן למצוא נעליים אורטופדיות בעיצובים אופנתיים וחדשים, כך שכל אחד יוכל לנעול אותם בגאווה.
לסיכום, החיים המודרניים הביאו עימם בעיות אורטופדיות רבות ומגוונות. אולם הודות לקדמה ולחדשנות המתמדת של תחום האורטופדיה, ישנם אביזרים אורטופדיים רבים שיכולים לסייע לנו להתמודד עם הבעיות הללו. מדרסים ונעליים אורטופדיות הן רק שתי דוגמאות בודדות מתוך מגוון רחב של אביזרים אורטופדיים.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 19:23 על ידי zico16

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים