הצג גיליון RSS

simbad

מורה דרך סוף! הדרך...

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 11/10/2010 שעה 18:07 (379 צפיות)
מדריך טיולים
מדריך טיולים הוא מושג רחב ידיים. בישראל סביר שהכרנו מדריך טיולים עוד בזמן היותנו בבית הספר היסודי בטיולים שנתיים.
מדריך טיולים יכול להיות גם מורה דרך. אומנם אלו הכשרות נפרדות אשר אותן רוכשים על ידי עמידה בלימוד וקריטריונים רבים ושנים.
מדריך טיולים או מורה דרך יכול להיות איש מקצוע אשר מדריך את קהל היעד שלו בישראל כאשר הקהל הוא אזרחי הארץ עצמם ממש. לעומת זאת ישנם מדריכי טיולים אשר מדריכים קהל יעד של תיירים בארץ. כמובן שנמצא גם וגם – מדריך פונה גם לקהל יעד מקומי וגם לקהל יעד של תיירים מחוץ לארץ.
מורה דרך הוא מי שעבר קורס מורי דרך מטעם מוסד רשמי ומוכר. קורס מורה דרך מוסמכים מוציא את בעל התעודה עם טייטל של מורה דרך מוסמך לתיירים ולישראלים.
בקורס אשר יצטרך לעבור מורה הדרך הפוטנציאלי שלנו יוקנה לו מידע בנושא הסטוריה ודת, ארכיאולוגיה וגיאולוגיה, תחומי החי הצומח, אקטואליה מול עבר וארכיטקטורה. בסיום הלימודים הללו צריך לעמוד במועמד בבחינה של משרד התיירות. במידה שעבר באופן מוצלח את הבחינה הרי שיהיה זכאי להיות מורה דרך מוסמך.
רשיון מורה דרך יינתן לאדם באם לצידו עומדים הנתונים הבאים: אדם אשר בגר מעל גיל 21, ללא עבר פלילי, בוגר לפחות 12 שנות לימוד וכמובן שלמד ועבר את בחינות משרד התיירות בהצלחה. אגב, ראוי לציין שאת תוכנית ההכשרה של מורי דרך שעתידים להיות מדריכים של טיולים מאורגנים בארץ, הגה משרד התיירות הישראלי, אך יש לציין וחשוב לדעת כי הלימודים מתבצעים בפועל לעל ידי מוסדות אקדמאיים פרטיים לכל דבר או על ידי מחלקה חיצונית – מחלקת לימודי חוץ – של אותו המוסד. לפעמים יתכן מצב בו הכשרת מורי דרך נעשית בד בבד עם הכשרה לתפקיד מלווה קבוצות של טיולים לח"ול למשל.
תגיות: מורה דרך
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים