הצג גיליון RSS

zico16

פרקט עץ

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 19/10/2010 שעה 14:55 (354 צפיות)
אם סקרתם לאחרונה את לוחות המודעות עבור חיפוש דירה לקנייה או למכירה בעיר הגדולה שבמרכז הארץ, אזי אחרי שנכנסתם לדיכאון עמוק מהמחירים ומההיצע הדל עד לא קיים באזור תל אביב, בוודאי שמתם לב לפרט קטן: במפרט הדירות המפורסמות לקנייה ולמכירה, כל דירה בה מותקן ריצוף פרקט עץ תמהר להכריז על כך בריש גלי, בגאווה ובצלצולים. לצד נוכחותו של מזגן בחדרים או שיפוץ שנעשה לאחרונה בדירה, רצפת פרקט היא הבון-טון החדש שבו יש להתגאות. נוכחותם של פרקטים בדירה היא עוד נקודה לזכותה, יתרון וייחוד על פני דירות אחרות, ההופכים אותה למבוקשת. נדמה כי קיומו של ריצוף פרקט עץ הוא בגין הוכחה ניצחת לאיכותה של דירה מסוימת והיותה יוקרתית ומעוצבת. אם פעם דירות בתל אביב המפורסמות בלוח המודעות ניסו להתגאות ברצפות מצוירות משנת תרפפ"ו (בניסיון להשכיח שלצד הרצפות העתיקות גם שאר הדירה לא עבר שום טיח או שיפוץ מינימאלי מאז ימי השלטון העות'מאני בישראל), היום רצפת פרקטים היא ה-דבר הנוכחי ב-ה' הידיעה.

פרקט עץ כאנטיתזה לנוף האורבני מחוץ לבית

אז מה הופך את אותן רצפות פרקטים מוכרות לחביבי התל אביביים בשנים האחרונות? קודם כל, כנראה שזו שוב נהירה אחר האופנתי ביותר ואחרי הטרנד הנוכחי, כפי שקורה לא מעט בעיר הגדולה. אם פעם כיכבו מרצפות מצוירות, אחר כך קרמיקה, וגם שטיחים מקיר לקיר זכו ב-15 שניות התהילה שלהם, פרקטים הם שיא האופנה הנוכחית. הכיכוב של פרקטים באופנה כרגע אולי נובע מכך שהם רוכבים גם הם על גל החזרה לטבע, שנהייה פופולארי להפליא במאה הנוכחית, כהמשך לנושא איכות הסביבה המככב בתקשורת ימים לבקרים. בכל זאת, פרקטים הלא עשויים מאחד מחומרי הגלם הכי בסיסיים וטבעיים, המתקשרים לצמיחה ולנושא ה"ירוק" הכה פופולארי.

שנית, דווקא בגלל שעצים וצמחיה אינם חלק מרכזי בנוף התל אביבי, תושבי העיר מנסים להכניס משהו מהם לבית בצורת ריצוף פרקטים. שהלא בעיר שבה 20 מטר רבוע נחשבים "דירת שני חדרים מרווחת ב-3,000 שקל" בעוד שבמקום אחר ייחשבו כ"צינוק בכלא הטורקי", אין לתל אביבי הממוצע מספיק נפח לגינה קטנה, לנטיעת עץ, לפעמים אפילו בקושי לעציץ נענע מסכן וחצי גוסס אחד. פרקט עץ מביא משהו מהטבע לתוך הבית כאלטרנטיבה נוחה ויפה, ואפילו כזו שאינה דורשת תחזוקה שוטפת והשקיה. יתרה מזו, מי שאוהבים את המראה של פרקט עץ אך לא את חומר הגלם בוחרים להתקין בביתם פרקט סינטטי עשוי HDF מכוסה בלמינציה – שנראה כמו פרקט עץ, אך למעשה הינו פרקט סינטטי לחלוטין.

ואם דרושה סיבה נוספת, הבה נחזור להתחלה – התקנת פרקטים משביחה את הנכס ומעלה את קרנה של הדירה בפני רוכשים או שוכרים פוטנציאליים. שיפוץ מקפיץ את ערך הדירה, והתקנת פרקטים במהלכו רק תוסיף לעליית ערכה עוד יותר.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 18:20 על ידי zico16

תגיות: פרקט
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים