הצג גיליון RSS

zico16

זיפות גגות

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 19/10/2010 שעה 15:00 (374 צפיות)
בסוף השבוע האחרון הגיע הגשם הראשון. במקומות רבים ברחבי הארץ קיבלו את הגשם בברכה ובשמחה, במיוחד לאור החמסינים האחרונים שפקדו אותנו. אולם עבור לא מעט אנשים בואו של הגשם הראשון הוא סימן לבואן של לא מעט צרות. עבור אנשים שלא ביצעו איטום גגות בבית שלהם, בואו של הגשם הראשון מסמן את תחילתן של בעיות רטיבות ונזילות רבות.
איטום גגות – הכן את ביתך לחורף
כשם שאנו נדרשים להכין את רכבנו לקראת החורף (לוודא שהבלמים תקינים, שהפנסים לא מקולקלים, שהווישרים עובדים כראוי וכדומה), כך אנו גם נדרשים לוודא שהבית שלנו ערוך ומוכן לקראת החורף. הצעד החשוב ביותר שיש לנקוט כדי להכין את ביתנו לחורף הוא ביצוע איטום גגות.
איטום גגות מבטיח למעשה שגג הבית שלנו יצליח לבודד את כל מי הגשמים ולא יאפשר את חדירתם פנימה אל תוך המבנה. איטום גגות נועד להבטיח לנו חורף יבש לחלוטין, שבו לא ניאלץ להתרוצץ עם סירים ודליים כדי לאסוף את טיפות הגשם שחודרות לביתנו. הודות לאיטום גגות יעיל ואיכותי, נוכל למנוע נזקים אסתטיים וליקויים חמורים בבית שלנו, כגון: כתמי רטיבות, עובש, טחב, התקלפות סיד וטיח וכדומה.
לכן, לפני שמגיע החורף חשוב לפנות לקבלן איטום מקצועי ומנוסה אשר יבצע עבורכם איטום גגות.
שלל שיטות לביצוע איטום גגות
בעבר השיטה היחידה ליצירת בידוד שימנע את חדירת הגשמים לביתנו היתה זיפות גגות. הזפת נחשב לחומר בעל כושר בידוד גבוה למדי, ולכן מבנים רבים עברו זיפות גגות לקראת בוא החורף. זיפות גגות נחשב כשיטה יעילה, אך גם לה היו חסרונות. החיסרון העיקרי של זיפות גגות טמון בעובדה שנדרש לחזור עליו כל שנה, כיוון שהזפת נוטה להישחק ולאבד מיעילותה בעקבות מגע עם קרני השמש.
במרוצת השנים התפתחו להן שיטות רבות ומגוונות לביצוע איטום גגות, מלבד זיפות גגות: איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות, איטום גגות באמצעות יריעות PVC ו- EPDM, איטום גגות באמצעות חומרים ביטומניים משחתיים, איטום גגות באמצעות חומרים אקריליים, איטום גגות באמצעות חומרים פוליאוריטנים ואיטום גגות באמצעות חומרים פולימריים.
חלק מהשיטות וחומרי האיטום החדשים שפותחו אף נשענים על יעילותו הרבה של הזפת. הזפת שייך למשפחת חומרי האיטום הביטומניים, וכמוהו גם היריעות הביטומניות והחומרים הביטומניים המשחתיים, המספקים גם הם איטום יעיל ברמה גבוהה מאוד. מגוון השיטות הללו נועדו להתגבר על החיסרון המרכזי של זיפות גגות. כך למשל, איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות יעיל לתקופה של 10 שנים לפחות, ואין צורך לחזור עליו מדי שנה.
ההיצע הרב והמגוון של שיטות לאיטום גגות יכול לבלבל לא מעט אנשים. כדי להבטיח שתבחרו בשיטת האיטום המתאימה ביותר עבורכם, יש להתייעץ עם קבלן איטום מקצועי ומיומן. רק קבלן איטום גגות מקצועי יוכל להתאים את שיטת האיטום בהתאם לסוג הגג שלכם ולחומרי האיטום שכבר קיימים עליו (אם בכלל). כך למשל: איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות מתאים לגגות בטון ובטקל, ואילו איטום גגות באמצעות חומרים פולימריים מתאים בעיקר לגגונים או לגגות דקים, שלא דורכים עליהם.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 18:20 על ידי zico16

תגיות: איטום גגות
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים