הצג גיליון RSS

zico16

איטום גגות

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 02/12/2010 שעה 14:18 (436 צפיות)
איטום גגות. מי חלם שנגיע לתחילתו של חודש נובמבר ועדיין נלבש חולצות קצרות ונהנה מעוד יום חם ויבש? גם השנה החורף ממאן להגיע, ונדמה שמשנה לשנה ימי הגשמים הולכים ומתקצרים. אולם גם החזאים החוזים לנו חורף שחון תמימי דעים בנוגע לעובדה שהגשם עוד יבוא, ובגדול. ולכן, מזג האוויר הקיצי לא צריך להטעות אותנו. עלינו להיערך לקראת החורף הקרב, גם אם הוא קצת מתעכב.
איטום גגות – לפני שיהיה מאוחר מדי
אם טרם ביצעתם איטום גגות, העיכוב בבואו של החורף הוא חלון ההזדמנויות המושלם עבורכם. ההמלצה הרווחת היא לבצע איטום גגות בחודשי הקיץ, כאשר הגג יבש לחלוטין. אולם כשהחורף ממאן להגיע, כמו השנה, אם תזדרזו תוכלו להספיק ולאטום את הגג שלכם מפני גשם ורטיבות כבר לפני החורף הקרוב.
איטום גגות הוא חלק בלתי נפרד מהדאגה לתקינותו ולשלמותו של הבית שלכם. כשמדובר בבתים ובבניינים שזה עתה נבנו, זוהי אחריותו של הקבלן לדאוג לכל עבודות האיטום והבידוד במבנה שלכם: החל מאיטום גגות וכלה בזיפות גגות, איטום מרתפים, מקלטים וקומות תת קרקעיות. כשמדובר במבנים בני כמה שנים ויותר, זוהי אחריות הדיירים לדאוג שהגג שלהם אטום כהלכה.
חשוב להבין שללא איטום גגות, המבנה שלכם עתיד לסבול מליקויי בנייה חמורים, שיהפכו את השהות בו ללא נעימה ואפילו למסוכנת. מבנה שלא עבר איטום גגות כהלכה הוא מבנה שנידון לבעיות רבות, כגון: נזילות של מי גשמים, כתמי רטיבות, התקלפות סיד וטיח, עובש, טחב ועוד. כל אלו הם הרבה יותר ממפגעים אסתטיים. הם יכולים לסכן את שלומכם ואף להוריד באופן משמעותי את ערך הבית שלכם. לכן, אם טרם ביצעתם איטום גגות, נצלו את חלון ההזדמנויות שנוצר לכם. פנו בהקדם האפשרי לקבלן איטום על מנת שיאטום את גג ביתכם לקראת החורף.
איטום גגות – כיצד יודעים במה אוטמים?
כל מי שהתעניין לאחרונה בנושא איטום הגגות, או שניסה להתקשר עם קבלן איטום, בוודאי יודע שישנן לא מעט שיטות וחומרים עימם ניתן לאטום את גג הבית שלנו: זפת, יריעות ביטומניות, חומרים אקריליים, יריעות PVC ו- EPDM, חומרים פוליאוריטנים, חומרים פולימריים ועוד. לנוכח ההיצע הרב והמגוון, רבים מוצאים עצמם מתחבטים בשאלה מה עדיף לבצע: זיפות גגות או איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות? שימוש בחומרי איטום אקריליים או חומרי איטום פולימריים? וכו'.
את התשובות לשאלות אלו כדאי להשאיר למומחים. פנו לקבלן איטום מקצועי ומנוסה, והוא יוכל להמליץ לכם על שיטת האיטום האופטימלית עבורכם, בהתאם לסוג הגג שלכם ולחומרי איטום ישנים שאולי קיימים עליו. כדאי לדעת שלא כל קבלן איטום מתמחה בכל שיטות האיטום. כך למשל ישנם זפתים המתמחים אך ורק בזיפות גגות, קבלני איטום המתמחים באיטום עם יריעות ביטומניות בלבד ועוד. וכמובן שישנם קבלנים המתמחים ביותר משיטת איטום אחת. לכן, לעיתים רבות כדאי לבקש ייעוץ ראשוני והצעת מחיר ממספר קבלנים, ורק אחר כך להחליט עם איזה קבלן איטום להתקשר.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 18:06 על ידי zico16

תגיות: איטום גגות
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים