הצג גיליון RSS

zico16

אלומיניום ומקלחונים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 02/12/2010 שעה 14:07 (467 צפיות)
האם שאלתם את עצמכם מה הופך מתכת מסוימת לחומר גלם פופולארי, המשמש לייצור מוצרים רבים ומגוונים? האם זוהי העלות הזולה הכרוכה בהפקתה? האם זו העובדה כי היא ניתנת למחזור בקלות? או שמא מדובר בתכונות הייחודיות שגלומות בה? כשמדברים על אלומיניום, המתכת הנפוצה ביותר לשימושים מסחריים (שרק הברזל מצליח לעקוף אותה), הרי שכל התשובות נכונות.
אלומיניום אחד ויתרונות רבים לו
הסיבה המרכזית לכך שהאלומיניום הוא אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר כיום היא השילוב הייחודי של תכונות ומעלות שגלומות בו. האלומיניום, בניגוד למתכות אחרות ולחומרי גלם אחרים, מציע לנו שפע של יתרונות שימושיים, אותם ניתן לנצל לטובת ייצור מוצרים רבים ומגוונים:
האלומיניום הוא מתכת שאינה מחלידה. תכונה זו הופכת אותו לחומר גלם אידיאלי לייצור מוצרים החשופים למים: כלים וציוד למטבח, אביזרי פרזול למקלחונים, פרגולות החשופות לגשם ואפילו חלקים למכוניות, למטוסים ולכלי שייט. לאלומיניום יש גם כושר בידוד ואיטום גבוה במיוחד, הן בידוד אקוסטי מפני רעשים והן בידוד מפני גשם, רוח ושמש. תכונות אלו הופכות אותו לחומר גלם יעיל במיוחד לייצור מוצרים החשופים לאיתני הטבע: חלונות, דלתות, פרגולות, תריסים וכדומה. האלומיניום הוא מתכת קלת משקל ולכן קל מאוד לעבד אותו לכדי מוצרים שונים ומגוונים (החל מנייר עטיפה לשוקולד וכלה בדאודורנט ספריי). אך למרות משקלו הקל, האלומיניום ניחן גם בחוזק ובעמידות, ולכן ניתן לייצר ממנו מוצרים עמידים ואיתנים, כמו פרופילים לחלונות בלגיים.
האלומיניום נחשב גם כחומר גלם ידידותי לסביבה. ראשית, מכיוון שקל מאוד וזול מאוד למחזר אותו. כראייה ניתן לראות את התעשייה המשגשגת של מחזור פחיות שתייה. שנית, חוזקו של האלומיניום מאפשר לנו לייצר ממנו פרופילים גדולים במיוחד עבור חלונות, דלתות וסגירת מרפסות. בהיעדר הצורך לחלק את שטח הפנים של הזכוכית במספר פרופילים פנימיים, אנו יכולים לנצל טוב יותר את האור הטבעי של קרני השמש ולחסוך בצריכת החשמל. חיסכון בחשמל משמעותו חסכון באנרגיה וצמצום הזיהום הסביבתי. לכן אלומיניום הפך לאחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר במגמת הבנייה הירוקה.
אלומיניום בשירות הבנייה הביתית
כאמור, האלומיניום משמש כחומר גלם לייצור קשת רחבה של מוצרים, ממגוון תחומים ולשימושים שונים ועבודות אלומיניום היום נחשב לאחד התחומים המובילים בכל התעשייה. אולם נדמה כי התחום שבו מעלותיו של האלומיניום באות לידי ביטוי מקסימלי הוא תחום הבנייה הביתית. ואכן, בשנים האחרונות גבר השימוש באלומיניום בשירות הבנייה הביתית.
כיום, כמעט בכל בית חדש שנבנה נעשה שימוש בחלונות אלומיניום, תריסי אלומיניום, דלתות אלומיניום וכדומה. מרבית המקלחונים המיוצרים והמותקנים כיום כוללים אביזרי פרזול מאלומיניום. אם תוסיפו לכך את העובדה שבכל בית ניתן למצוא כלי מטבח מאלומיניום, פחיות שתייה, חפיסות שוקולד או דאודורנט ספריי, המסקנה המתבקשת היא שהאלומיניום הוא המתכת הנפוצה ביותר, שנמצאת כמעט בכל בית. ואין זה פלא. כשמדובר במתכת הטומנת בחובה שילוב ייחודי של יתרונות ומעלות, אין זה מפתיע שכל אחד מאתנו ימצא שימוש באחד ממוצרי האלומיניום הקיימים כיום: חלונות, מקלחונים, פרגולות או כל מוצר אחר.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 17:05 על ידי zico16

תגיות: אלומיניום
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים