הצג גיליון RSS

zico16

פרקטים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 02/12/2010 שעה 15:41 (442 צפיות)
פרקטים. כשבעלי דירות ובתים פרטיים מתכננים לשפץ את הבית, לנגד עיניהם עומדים שני רצונות עיקריים, שפעמים רבות הינם מנוגדים זה לזה – הרצון לשפר את הבית ולבחור בטוב יותר, ולעומתו הרצון לשמור על עלויות שיפוץ סבירות ככל האפשר. חשוב לזכור שיש דברים שאיננו יכולים לחסוך בהם. רצפה, למשל. היא חייבת להיות איכותית כדי לעמוד בשנים ארוכות של דריכה ושחיקה. יש מי שיבחרו ברצפת פרקטים איכותית ויקרה, ואז ישאלו: אולי אפשר בכל זאת לחסוך כסף על ידי התקנה עצמית של ריצוף הפרקט?

התקנת פרקט אינה פשוטה כלל וכלל. אנו נרחיב מעט אודותיה, כדי שתבינו במה כרוכה התקנת פרקט בבית.

התקנת פרקט – על פי סוגו

קודם כל, חשוב לדעת כי אופן התקנתם של פרקטים נובעת מסוג הפרקט אותו מתקינים, ולפעמים גם מגודל הקורות. זאת מכיוון שפרקטים שונים נבדלים זה מזה בסוג החומר או בכמות השכבות המרכיבות אותן, ועל ההתקנה לקחת זאת בחשבון כדי שהפרקטים יורכבו באופן הטוב ביותר, המבטיח את עמידותם.

סוגי התקנות פרקטים

הדבקה לריצוף הקיים: התקנת פרקטים קלה ונוחה במיוחד, שכן היא חוסכת פילוס ויישור של המשטח הקיים – הרצפה בבית הלא ממילא כבר ישרה ומשוטחת (אם יש פגיעות שונות בבלטות או מרצפות עקומות יש לתקן זאת לפני ההדבקה של הפרקט).

הנחה צפה: במקרה הזה הפרקט אינו דבוק ישירות לריצוף הקיים אלא כמו "מרחף" מעליו. למעשה, בין השניים חוצצות יריעות של גומי מוקצף. היתרון הגדול בהתקנת פרקטים בשיטת ההנחה הצפה היא שאם מחליטים בעתיד לפרק את רצפת הפרקטים מסיבה כלשהי, הריצוף המקורי עדיין נמצא תחתיה שלם ומוגן, ואינו מכוסה דבק. זאת מכיוון שהפרקט כלל לא מודבק לרצפה ואפילו לא לשכבה החוצצת – הקורות מחוברות זו לזו בלבד (ומכאן המונח "צפה"), אם בעזרת שימוש בדבק או בשיטת הקליקים, עליה נרחיב מיד.

שיטת הקליק: אלו הם למעשה פרקטים מיוחדים, מסוג פרקט סינטטי, שבהם לקורות יש מעין קליקים מיוחדים המאפשרים חיבור ביניהם ללא צורך בשימוש בדבק כלל וכלל. בפרקט עץ נדיר למצוא "קליקים", מכיוון שפרקט עץ טבעי לרוב מתמתח ומתכווץ בהתאם לשינויי הלחות ומזג האוויר, ועל כן קליקים יהיו פחות יעילים בו לחיבור בין הקורות.

מסמור והברגה: בדיוק כפי שזה נשמע – חיבור פרקט לרצפה הקיימת בעזרת סיכות או מסמרים. אלו מחוברים בלחץ אוויר. למעשה, ישנה אפשרות לשלב מסמור של פרקט עם שיטת ההדבקה, לפי הצורך.

חשוב לזכור:
התקנת פרקט נעשית על משטח ישר לגמרי, נקי לחלוטין ויבש. חייבים להכין את השטח לקראת הנחת פרקטים.
פרקט עץ הוא מפונק – התקנתו של פרקט עץ צריכה להיעשות בתנאי טמפרטורה ולחות מתאימים.
ההתקנה חייבת להיות איכותית מאוד, אחרת האיטום בין קורות פרקט לא יהיה טוב, ולחות יכולה לחדור לפרקט.
פנלים של פרקט אי אפשר להדביק על פנלים קיימים – חייבים להסיר אותם קודם לכן.
תגיות: פרקט
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים