הצג גיליון RSS

ניר חוכיימה

עיסוי רפואי

דרג פוסט זה
עיסוי רפואי המעסה משלב תנועות שמטרתם להקל על הכאבים ,להרפות שרירים מתוחים,להמריץ את זרימת הדם, או לעזור לגוף בדרכים שונות.
בנוסף להרפיית שרירים מתוחים יש לעיסוי גם היבט של חינוך מחדש שכן הוא עוזר לנו לחוש את ההבדל בין שריר מתוח לרפוי ולשים לב יותר טוב לגופנו.
שרירים מתוחים כתוצאה מלחץ נפשי הינה תופעה נורמלית לחלוטין. חשוב לשחרר שרירים אלה לפני הגעתם למצב של כאב.

כאב הוא השפעה ישירה של הזנחה ואנחנויכולים לתרץ הזנחה בהרבה דרכים הזנחתי את התזונה כי במקום העבודה שלי אין מסעדותבריאות,הזנחתי את הפעילות הספורטיבית כי אני מגיע מאוחר מהעבודה ואני עייף,רבותהדרכים והאפשרויות להזנחת בריאותכם גיברותיי ורבותיי הזנחה מביאה מחלות,הזנחהגורמת לתהליך של מעגל כאב

מעגל כאב מתבצע בשלושה שלבים :
1.האינפרומציה עוברת למוח
2.כיווץ שרירים,שלד,כלי דם,לב
3.הגוף עובר קושי מה שיוביל לכאב,עייפות,נדודי שינה,כל זאת יגרמו למחלה.

מחלה הוא הפרה באיזון של ההומאוסטזיסכדי לחזק את יכולת הריפוי הטבעית יש צורך לשמור על התהליך של ההומאוסטזיס ומתרחש בגופנו בין אם הרגשנו או לא שמירה על לחץ דם קבוע רמות סוכרמאוזנות תהליך ההומאוסטזיס חייב להישמר ומאפשר לגוף להסתגל לשינויים המתרחשים בו.

מטופלים רבים אינם מבינים את חשיבותעיסוי רפואי נכון שהחברה הישראלית והגיון הבריא מציגים את העיסוי כפינוק יותרמאשר קידום תהליכי החיים למשל:עיסוי מפנק,עיסוי מרגיע,עיסוי משחרר,עיסוי מדהים.נכבדיי הרשו לי להאיר את תשומת ליבכם מטרתושל העיסוי הרפואי מתמקד בשיפור תהליכי החיים הזנה, ניקוז, ותנועה.
ההזנה אחראית באופן ישיר עלמזון,נוזלים,חמצן ושינה.
ניקוז אחראית על מערכת העיכול שחרוררגשות ושחרור מילולי
תנועה שיפור תפקוד כלידם,לימפה,שרירים,פרסטלטיקה(לחץ ושחרור)
כאשר לא מתקיימים תהליכי החיים נוצרתדיסהרמוניה בגוף עודף במקום אחד וחוסרבמקום השני .


עיסוי רפואי גורם לאיזון גוף ונפש,זרימת דם ללימפה ובכך משפיע על פעילות מנטאלית של המוח ועל שיפור בתפקוד החושיםזכרון,ריכוז,בטחון,דימוי עצמי והעלאת רגשות מודחקים,חיזוק מערכת החיסון(חשוב מאודבהגנה מפני מחלות חורף,והחלמה מהירה ממחלות שונות)חיזוק מערכת העצבים ושמירה עללחץ דם תקין,מוריד גודש ונפיחות מאגירת נוזלים,מניעת כאבי שרירים ופרקים,מקל עלכאבי שרירים,משחרר כאבים שרירים,משפיע על מערכת האוטונומית-סימפטטית ,העיסויהרפואי שובר את מעגל הכאב ובכך תורם ליצור בכדוריות דם לבנות.


עיסוי רפואי דם תהליך ריפוי במחלות רנהגטפוס אף מציין בספרו אשר הוצא לאור בשנת 1928 "טיפול ארומתי" מטופליםאשר משתמשים בשמנים אתריים מחלימים מהר יותר ממחלות מאשר אלה שלא משתמשים בשמניםאתריים .

השמנים משפיעים עלינודרך מערכת העצבים העיכול והנשימה,הם חודרים לדם וללימפה ולכל הרקמות בגוף רובהשמנים מכילים ויטימנים מגיעים לגוף תוך20 דקות מרגע השימוש ועוזבות את הגוף תוך 3-4 שעות שמן צמחי(שמן שקדים)מופרש דרךמערכת השתן .
קונטראיינדקציהלעיסוי
אלה המצבים בהם לא מטפלים בעיסוי מחלות חום,מחלה ויראליתאו דלקתית בשלב אקוטי,אזורים דלקתיים או נפוחים,חבלות ונקעים,כיבים,מחלות לב,3חודשים אחרי ניתוח,סרטן(אפשרי-כל מקרה יבחן לגופו),בזמןמחזור,דיאליזה,סכרת,בטרמסטר הראשון של ההריון.
* ישנם מצביםנוספים שישקלו בהתאם לאנמנזה*


נקודה חשובה לציון אחדההבטים החשובים הוא לקבל טיפול ממטפל שאתם מרגישים בנוח איתו,סומכים עליו מבחינהמקצועית דבר זה יסב הרגשת בטחון שכן גופכם נתון בידיו ואין לי ספק שבריאותכם חשובהלכם.

ניר חוכיימה
מטפל הוליסטי רבתחומי
מעסה בכיר משנת2003
www.artist-massage.co.il

תגיות: עיסוי רפואי
קטגוריות
רפואה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים