הצג גיליון RSS

ניר חוכיימה

דלקת שלפוחית השתן

דרג פוסט זה
סובל/ת מדלקת שלפוחית השתן,דלקת בדרכי השתן? ?נשמע מוכר ? נשים רבות מכירות את התופעה הלא נעימה אבל מה באמת אנחנו יודעים על דלקת שלפוחית השתן?מהם הגורמים לדלקת? מה הטיפולים?מדוע דלקת שלפוחית השתן נפוצה יותר אצל נשים מאשר גברים? כיצד הרפואה המשלימה נלחמת ועוזרת בדלקת בדרכי השתן . ניר חוכיימה מעסה ומטפל הוליסטי רב תחומי במאמר מקיף על דלקת שלפוחית השתן .


יש לשתות כמה שיותר תה קמומיל ומי לימון שכן פעילותם מחטא את מערכת השתן .שמן ברגמוט ושמן עץ התה נלחמים בבקטריה ובזיהום המצטבר יש לעשות אמבטיה 3 פעמים בשבוע עד להקלה ולהטבה במצבו של המטופל


עיסוי בטן תחתונה עם שמן ברגמוט לבנדר או קמומיל ואם הכאבים חזקים יש להניח רטיות קמומיל עיסויים עם השמנים שהזכרתי יסייעו במלחמה בדלקת ויקלו את הדכדוך המלווה אותה. אם יש עקבות דם או מוגלה בדם או החום גבוה יש ללכת לרופא מיד משום שדלקת שלפוחית השתן יכולה להוביל לדלקת חמוקה בכליות .


זהו אחד המקרים הדורשים טיפול באנטביוטיקה וחשוב גם לעשות בדיקת שתן כדי לזהות את סוג הבקטריה שכן סוגי בקטריה שונים מגיבים לתרופות אנביוטיות שונות הבקטריה האחראית בדרך כלל לדלקת שלפוחית השתן נמצאת במעיים אך מדוכאת על ידי בקטריה ידידותית והדבר עלול להוביל למעגל קסמים של דלקת אנטביוטיקה דלקת שנשים רבות חוששות ממנו. שימוש קבוע בשמנים אתריים במיוחד באמבטיות יכול לשבור את המעגל ומנוע דלקות חוזרות .
יש להימנע מלבישת תחתונים הדוקים העשויים מחומרים סינטתיים גרביונים ומכנסים הדוקים .בהודו השתמשו בשמן עת האלמוג נגד דלקות בדרכי השתן במשך מאות שנים והוא יכול להוות תחליף ראוי לשמן הברגמוט ועץ התה אם כי יש צורך בטיפולים חוזרים.


דלקת בדרכי השתן נפוצה הרבה יותר אצל נשים מאשר גברים משום שהדלקת מתפשטת לעיתים כלפי מעלה מן השפכה(צינור המזרים את השתן משלפוחית השתן אל מחוץ לגוף)אורכו 4 ס"מ אצל נשים ופי ארבעה או חמישה אצל גברים מה שמעניק לשלפוחית השתן הגנה טובה יותר דלקת שלפוחית השתן


שימוש בשמנים אתריים עם הסימן הראשון לגירוי השפכה ימנע פעמים רבות את התפתחות הדלקת . השמנים היעילים ביותר לטיפול במצב מכאיב ומדכדך הם הברגמוט ,אקליפטוס,שום לבנדר,ועץ התה. מכל השמנים המצוינים לבנדר ועץ התה מעולה לשטיפות חיצוניות וטיפול באמבטיה(בשום אופן לא נמרח שמנים אתרים ישירות על איברי מין)אפשרי להוסיף את הקמומיל לשטיפות חיצונית להקלה והרגעה.


*מאמר זה אינו מהווה תחליף ליעוץ רפואי

*מאמר זה אינו הוראות לטיפול ישיר ועצמאי לפני כל ימוש בשמנים אתריים יש לקבל יעוץ ואבחון מארומתרפיסט בכיר .

ניר חוכיימה
ארומתרפיסט בכיר
מעבה ומטפל משנת 2003
מומחה לצמחי מרפא
www.artist-massage.co.il
קטגוריות
רפואה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים