הצג גיליון RSS

amita

איך לבחור מנעולן

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 16/11/2009 שעה 22:24 (426 צפיות)
מנעולן ומנעולנות
ננעלתם בחוץ? ננעלתם בפנים? פרצו לכם הביתה? כל המצבים האלה הינם מצבים מאוד לא נעימים, בייחוד משום שלעולם אינם קורים בזמן טוב: בדיוק חזרתם מיום עבודה ארוך, אתם בדיוק ממהרים בדרככם החוצה, ובינינו, מתי זה זמן טוב לפריצה? אולם למרבה האירוניה, דווקא בזמן זה של מצוקה, עליכם לבצע בחירה שקולה וחשובה: איזה מנעולן להזמין?

כיצד לבחור מנעולן (וכיצד לא)
קודם כל לנשום – את הנעשה אין להשיב. כרגע, יש לדאוג לעתיד לבוא. הדבר האחרון שאתם צריכים הוא שמנעולן חאפר יגרום לכם לנזקים נוספים ולהוצאות מיותרות. למרות הפיתוי, אין זה גם הזמן לעשות ניסיונות עם המדבקה הראשונה שאתם מוצאים מודבקת על דלתכם. אם יש ברשותכם טלפון נייד התקשרו לאדם קרוב ובקשו עזרה באיתור מנעולן מתאים.

מי הוא מנעולן – מנעולן צריך להיות איש מקצוע מוסמך ומורשה מטעם המשטרה. למרות שמצפייה במקצוען ניתן לחשוב בטעות שמדובר בעבודה פשוטה, הרי שעל מנת לעסוק במנעולנות, יש לעבור הכשרה מקצועית במוסד מוכר. גם לאחר ההכשרה, ככל שהמנעולן רוכש ניסיון רב יותר, כך גדלה גם מיומנותו. בנוסף, כאמור, על המנעולן להחזיק באישור מטעם המשטרה. אישור זה צריך לכלול הן תעודת יושר (אחרי הכול, אתם לא באמת רוצים שהאיש אשר פורץ את דלתכם יהיה באמת פורץ) והן אישור כי הוא אכן מורשה לבצע את עבודתו.

חיפוש מנעולן באינטרנט – האינטרנט הוא כלי נפלא. הוא מביא את כל האינפורמציה שאתם רוצים, במספר לחיצות כפתור (אולי אפילו תוכלו למצוא טיפים לבחירת מנעולן בתל אביב, בחיפה וכו'). אבל גם בכלי הנפלא ביותר, צריך לדעת להשתמש. לצערנו הרב, כמו בתחומים רבים אחרים, גם בתחום זה פועלים אנשי מקצוע ישרים יותר ואנשי מקצוע ישרים... פחות. לכן, חפשו היטב, ואל תמהרו לבחור באתר הראשון שתופס את עינכם. חיפוש פשוט יוכל לגלות לכם האם נתבע המנעולן בעבר, האם הרשת מרוצפת בתלונות עליו וכן הלאה.

טיפ נוסף: מומלץ מאוד לחפש לא רק לפי שם המנעולן, אלא גם לפי מספרי הטלפון ולפי כתובת העסק. הסיבה לכך, היא כי ישנם מנעולנים הפועלים תחת מספר שמות, ואתם עלולים למצוא עצמכם, פונים בהיסח הדעת למספר עסקים שהם כולם אותו אדם.

המלצות המלצות ושוב המלצות – בסופו של דבר, הדרך הטובה ביותר למצוא מנעולן אמין וטוב היא לפי המלצות של חברים עליהם אתם סומכים. יכול להיות שחבריכם ידעו להפנות אתכם למנעולן טוב, אשר העניק להם שירות אמין, זול והוגן בעבר. לחילופין, ייתכן שיוכלו להזהיר אתכם מפני מנעולנים חאפרים, או סתם אנשי מקצוע יקרנים או לא אדיבים.

מי שמתבייש מתייבש – הזמנתם את המנעולן והוא לא ניראה לכם? זה הזמן להיפרד יפה לשלום. אל תתנו ללחץ להשפיע על בחירתכם. מנעולן מקצועי ואמין ישמח להציג בפניכם את התעודות הדרושות שהזכרנו קודם. כמו כן, ישמח להסביר לכם בדיוק מה דרוש וייתן לכם הצעת מחיר מפורטת לפני שיתחיל בעבודה. אם אתם רואים כי הדברים יוצאים משליטתכם, דרשו מן המנעולן להסביר לכם מה הוא עושה וכמה זה יעלה לכם. אל תתביישו גם להתמקח. יכול להיות שתוכלו לחסוך מעט. עם זאת, חשוב כמובן לעשות זאת בגבולות הטעם הטוב. כולנו בסך הכול רוצים להתפרנס בכבוד.

טיפ נוסף: כאשר הדבר נוגע לביטחונכם ולביטחון הבית או העסק, אין זה המקום לעגל פינות. דרשו לקבל קבלה עבור התשלום וודאו שהקבלה אכן מתאימה למנעולן אותו הזמנתם. מובן שברוב המקרים מדובר במנעולן מקצועי, אשר עשה עבודה טובה. אך בשביל אותם מקרים בהם משהו משתבש, אתם רוצים שתהיה בידיכם הוכחה בדבר הזמנת המנעולן והתשלום.

בהצלחה!

עודכן ב: 16/11/2009 בשעה 22:24 על ידי amita

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים