הצג גיליון RSS

amita

איך להיפטר ממכת יונים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 16/11/2009 שעה 22:34 (486 צפיות)
הרחקת יונים - לחיים נוחים ובריאים
הרחקת יונים מבוצעת על מנת לסלקן ממקום מושבם של בני אדם, מבלי לפגוע בהן ובשאר בעלי הכנף. אומנם יונים הן מטרד רציני, אך חברות הדברה רבות מבקשות אך ורק להרחיקן מן המקום המבוקש - ולא להדבירן. יונים הן מטרד רועש, ריחני ובעיקר מסוכן, שכן הן נושאות אתן כינים ושאר מפיצי מחלות מסוכנות לאדם ולחיות בית. בעלי הכנף העיקריים המהווים מטרד בישראל הינם יונת הסלעים, תור ותור מצוי וכן דרור הבית המוכר לכולם.

יונים ושאר בעלי כנף עלולים להעביר מחלות מסוכנות, ובהן דררת, פארא-טיפוס, דלקת מוח נגיפית ועוד. כמו כן, היונים נושאות טפילים קטנים כגון כיני יונים (קרציונים), זבוב היונה העלול לגרום לאלרגיה ולנפיחות, אקרית אדומה ועוד. בנוסף - צואת היונה (לשלשת) היא חומר בסיסי ההורס מתכות מגולוונות, ומהווה מצע להתפתחות טפילים ומחלות. לעתים קורים מקרים בהם יונים נכנסות לתוך ביתנו, מפחידות את הדיירים וגורמות להרס ולנזק. מיותר לציין שיש לבצע הרחקת יונים יעילה ממקום מושבו של האדם, אפילו בשילוב של מספר שיטות אם יש בכך צורך.

שיטות להרחקת יונים
חברות הדברה משתמשות במגוון אמצעים לביצוע הרחקת יונים בצורה יעילה. להלן כמה מן האמצעים והשימוש בהם:

רשתות יונים - הרשתות עשויות מניילון (פוליאתילן) וניתן להתקינן על פני אזורים נרחבים. רשתות להרחקת יונים יכולות להגיע בצבע שקוף, כך שניתן להתקינן גם ללא פגיעה בחזות המבנה ובעיצובו הקיים.

דוקרנים - על פניו נדמה שהדוקרנים הללו מיועדים להזיק ליונים, אך אין הדבר כך. התקנת דוקרנים על גגות, מרפסות ועוד פשוט מונעת את נחיתת היונים באזור. כמו כן, ישנם דוקרנים בעלי קצוות חתוכים, המונעים פגיעה אפשרית ביונה.

סלילים קפיציים - הסלילים המתכתיים גמישים וקופצניים במיוחד, עובדה המקשה על היונים לנחות במקום המיועד. ניתן להתקין את הסלילים על אדני חלונות, מרפסות, שלטי פרסום, מזגנים וכל מקום שהגישה אליו קלה ליונים וקשה לאדם.

אמצעים נוספים - ניתן להשתמש במכשור אלקטרוני מתקדם, הפולט גלי קול שאינם נשמעים לאוזני האדם, ואף גלים אלקטרומגנטיים. הגלים מציקים ליונים ומרחיקים אותן מהמקום בו מותקן המכשיר, ברדיוס של כמה מטרים (ואף עשרות מטרים).

אפשר לרכוש אמצעי הרחקת יונים ולהתקינם באופן עצמאי, או להרים טלפון לחברת הדברה מנוסה היודעת בדיוק מה להתקין ואיפה. יעלה כמה שיעלה, כי אחרי הכול - מדובר בבריאות שלנו ובנוחות חיינו; לא פחות.

עודכן ב: 16/11/2009 בשעה 22:34 על ידי amita

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים