הצג גיליון RSS

amita

איך לרשום פטנט

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 16/11/2009 שעה 22:37 (428 צפיות)
רישום פטנט מקצועי
יש לכם רעיון למוצר חדש, תהליך טכנולוגי ייחודי או כל קניין רוחני אחר שדורש שמירה על זכויות יוצרים? רישום פטנט עבור המוצר או התהליך הוא הדרך לשמור שזכויותיכם לא יופרו. אחרי שבוחן הפטנטים מאשר את היות הרעיון פטנט מקורי, יש לבצע רישום של הפטנט אצל רשם הפטנטים (בהתאם לכל מדינה בה מבקשים את הפטנט).

עד שהפטנט לא אושר ונרשם כהלכה, הוא בחזקת פטנט בהמתנה (Pending) ולבעליו אין כל זכויות עליו. בהתאם לאמנת PCT, שבה חברות מעל 100 מדינות - ובהן גם ישראל - ניתן לבקש רישום פטנט בינלאומי. למעשה, אין מדובר בפטנט התקף בכל אחת מהמדינות הרשומות באמנה, כפי שנדמה משמו של סוג פטנט זה. המדובר על אפשרות ההכרה בפטנט במדינות החברות באמנה, ולשמור על תאריך הבכורה של הגשת הבקשה לפטנט.

קצת לפני רישום הפטנט
משרדי פטנטים רבים מציעים שירותי רישום פטנט, עריכת פטנטים ועוד. בעת הפנייה למשרד שכזה, יש לוודא כי מדובר בעורכי פטנטים מוסמכים, בעלי רישיון. אם נתפתה לרכוש את שירותיו של כל מאן דהו, אנו עלולים לסיים עם פטנט לא תקף, שאינו עומד בדרישות החוק בישראל או בכל מדינה אחרת בעולם.

משרד פטנטים מקצועי מכיר את השוק בתחום בו עוסק הפטנט או הרעיון שלכם. המומחים במשרד שכזה יחפשו במאגרי הפטנטים רעיונות ותהליכים דומים, שעלולים לבטל את האפשרות לקבל פטנט על הרעיון שלכם. כמו כן - חשוב מאוד שתערכו הסכמי סודיות לפני הגשת הבקשה לפטנט, כיוון שעצם הגשת הפטנט לבדיקה עלול להוות פרסום מוקדם מדי של הפטנט עצמו.

קבלת הפטנט
רישום הפטנט ואישורו מותנים בכמה דברים. ראשית כל, הפטנט חייב להיות מקורי וחדשני בתחומו. דבר נוסף - הוא צריך להביא תועלת ברת-יישום (בדרך כלל יישום טכנולוגי, ולכן לא ניתן לרשום פטנט על נוסחאות מתמטיות, למשל). רישום פטנטים מקצועי ויעיל יגן על ההמצאה או הרעיון שלכם מפני אפשרות שכפול והפקת רווחים. כמו כן, פטנט שמוצג וכתוב בצורה הנכונה ימנע ממתחרים להפיק מוצרים או תהליכים דומים המפרים את כל הפטנט או חלקים ממנו.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים