הצג גיליון RSS

amita

שירותי הדברה לבית ולעסק

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 16/11/2009 שעה 22:49 (466 צפיות)
הדברה מקצועית
הקיץ הגיע, ואיתו גם כל הכיף: ים, בריכה, חוף, בטן-גב וכל מה שביניהם. אבל עם הקיץ מגיעים גם חברים נוספים – הג'וקים, או בעברית תקנית – התיקנים. לצערנו, ובעיקר לצערו של מי שקשה לו לפגוע בזבוב, תרתי משמע, הפתרון היעיל ביותר ואולי גם היחיד אשר ירחיק את החברים החדשים לצמיתות הוא הדברה. הדברת מזיקים נעשית באמצעות חומרי הדברה מסוגים שונים, שרק להם יש סיכוי למנוע מהתיקנים ומשאר המזיקים הלא כל כך נחמדים (נמלים, טרמיטים, חולדות, עכברים ועוד). וכל כך למה? הבה נסביר.

חומרי הדברה
על מנת להשמיד את החרקים והמזיקים יש צורך להשתמש ברעלים (למעט הרחקת יונים, שבה אין שימוש בחומרי הדברה). השימוש ברעלים הוא בעייתי, מכיוון שהם נוטים להישאר על הקרקע לפרק זמן ארוך, ועלולים לפגוע גם בחיות המחמד ואף בבני האדם הנמצאים בסביבה. כך למשל, בשנת 2008 הוציא המשרד להגנת הסביבה תקנה האוסרת להשתמש בחומרי הדברה המכילים זרחן אורגני, שהוכח כמזיק לסביבה (עלול לגרום להפרעות בקצב הלב ולפגיעה במערכת העצבים). בדיוק מסיבות אלה הומצאה ההדברה הביולוגית – הדברה המבוססת על חומרי הדברה ידידותיים יותר לסביבה, שבכמות המרוססת לביצוע הדברת המזיקים, סביר שלא יפגעו ביצורים החיים האחרים הנמצאים במקום.

החומרים הידידותיים בהם משתמשים לרוב לצורך הדברת מזיקים הם חומרים ממשפחת הפירתרואידים, הגורמים לפגיעה במערכת העצבים של החרקים, אך לא בזאת של האדם. למרות זאת, אסור לגעת בחומרים הללו, ולכן עדיף לצאת מהבית ולשוב רק מספר שעות לאחר סיום ההדברה. כמו כן, כיומיים-שלושה לאחר ההדברה יש לשטוף ביסודיות את כל המקומות שרוססו במים ובסבון, על מנת שלא לבוא במגע עם החומר. בכלל, הדברה עדיף לבצע כשאתם לא נמצאים בבית. אם יש לכם אפשרות – שהו במקום אחר למשך יומיים-שלושה מיום ביצוע ההדברה, וחזרו (בתקווה גדולה) לבית נקי ממזיקים.

הדברה נכונה
כשמזמינים איש מקצוע לביצוע הדברה, חשוב לבדוק שהוא בעל רישיון הדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה. כבכל תחום ששי בו תחרות רבה, גם בתחום ההדברה יכולים לצוץ הרבה חאפרים, שיעשו שימוש ברישיון של מישהו אחר או שלא יטרחו כלל להציג רישיון, אך יתפארו בשיטות הדברה חדשניות שיגרמו למזיקים לא לבקר יותר בביתך / בעסק. יכול להיות שהם צודקים, אבל מומלץ שלא לסמוך רק על המילה (למרות הצער והכאב שבדבר, אנשים רבים נכוו מחאפרים ומתחזים, ועדיף לנקוט משנה זהירות כדי לא להיות אחד מהם).

דבר נוסף - מדבירים מתחזים ולא מורשים יכולים גם לא להיות מעודכנים בהנחיות המשרד לאיכות הסביבה שלא לעשות שימוש בחומרי הדברה המכילים זרחן אורגני, וכך בעצם לסכן אתכם ואת חיות המחמד שלכם. לכן, כשאתם מזמינים הדברה, בקשו לראות את רישיון המדביר, אם יש בידיכם האפשרות – בדקו באתר האינטרנט של המשרד להגנת הסביבה אם מדביר זה אכן רשום כמדביר מורשה ואם גם תחושת הבטן שלכם טובה לגבי מקצועיותו ואמינותו (לתחושת בטן יש חלק נכבד בבחירת בעלי מקצוע שיבצעו עבורנו עבודות), בחרו בו לבצע את עבודת ההדברה, ורוב הסיכויים שתהיו מרוצים.

בהצלחה!
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים