הצג גיליון RSS

amita

בעיות למידה מגיל קטן

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 02/12/2009 שעה 19:55 (458 צפיות)
מאז שהייתי קטנה היו לי ליקויי למידה יחד עם הפרעות קשב וריכוז. בגיל 14 לקחו אותי למאבחן פסיכו-דידקטי ברמת גן, שקבע שאני צריכה לקחת כדורי ריטלין כדי להצליח להתרכז. זה יעזור לי ללמוד יותר טוב בכיתה, להקשיב למה שאומרת המורה ולהצליח לשבת על הכיסא ברציפות יותר מחמש דקות. תמיד הייתי היפראקטיבית מטבעי, אבל מעולם לא חשבתי שאצטרך לקחת כדורים בשביל זה.

אחרי שלקחתי את הרטלין במשך כמה חודשים, התחלתי לסבול מכל מיני תופעות לוואי מוזרות ומציקות: סחרחורות, הקאות ומי יודע מה עוד. ההורים שלי החליטו שדי זה די והגיע הזמן לחפש פתרון אחר; לא כל דבר יכול להיפתר בעזרת תרופות (שלפעמים מזיקות יותר מאשר מועילות). המצוד אחרי פתרון לבעיות הלמידה והריכוז שלי – החל.

במשך כמה חודשים תמימים רצנו ורדפנו אחרי כל מיני מטפלים אלטרנטיביים, שהציעו לנו כל דבר תחת כיפת השמיים: הילינג, פרחי באך, הידרותרפיה ומה לא. אפילו הלכנו לנטורופתית מומחית לבעיות למידה ותפקוד, והיא הציעה דיאטה מאוד מסוימת שתאזן את החומרים הכימיים במוח ותעזור לי ללמוד. ניסיתי את הדיאטה במשך חודש, אבל לא ראיתי תוצאות. בינתיים המשכנו לחפש, עד שלגמרי במקרה חברה של אימא שלי הייתה בהרצאה בנושא שיטת אלבאום.

מסתבר שהשיטה הזו מיועדת במיוחד לטיפול בליקויי למידה ובבעיות קשב וריכוז. פנינו למטפל מומחה בשיטת אלבאום, ויצאנו עם תוכנית עבודה מלאה לחצי שנה הקרובה. בכל טיפול עבדנו הרבה על מגע ועיסויים, והיום אני יכולה להגיד בפה מלא שלא רק שהצלחתי לסיים בהצלחה את התיכון – אלא אני גם בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות. והכול בזכות שיטת אלבאום הישראלית, שהחזירה לי את הביטחון ביכולות שלי.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים