הצג גיליון RSS

madbirim

הרחקה וגירוש של יונים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 11/01/2010 שעה 15:22 (350 צפיות)
הרחקת יונים - חובה בכל בית ועסק
מיותר לציין מדוע יונים הן בעלי הכנף המטרידים ביותר הקיימים על פני כדור הארץ, אך לשם המאמר נציין כאן בכל מקרה את העובדות הנוגעות להן. ראשית - יונים הן מטרד רועש ומלכלך מאין כמוהו. היונים מתגודדות בקבוצות-ענק של עשרות, מאות ואף אלפים, מרעישות בקקופוניה בלתי פוסקת ומשאירות לשלשת בכל פינה אפשרית. שנית - היונים אולי נראות נחמדות ותמימות למראה, אך גם הלשלשת שלהן וגם הן עצמן נושאים מחלות וטפילים לרוב - מה שעלול לסכן את בריאותנו שלנו. על שום כך חשוב להזמין שירותי סילוק יונים ברגע שמבחינים בהן במקום מגורינו או עסקינו.

בימים עברו, וגם בימינו אנו, יונים משמשות כנשאיות דואר ומכתבים. אומנם בימינו, עם הדואר האלקטרוני והטלפון הסלולרי, מדובר יותר בתחביב מאשר בשיטת תקשורת, אבל רבים עדיין מגדלים יונים כחיות מחמד, ואף מאלפים אותן כדי להביא ולשאת דברי דואר. נדגיש שמטרדי היונים המוכרים לנו, מקורם אינו ביונים מבויתות, אלה בחבורות יוני הבר המתגודדות בכל פינה בעיר, בכפר ובטבע. זה מתחיל בטפילים קטנים ומציקים, כגון זבוב היונה, כיני יונים, קרדיות ועוד - ומסתיים בחיידקים נושאי מחלות מסוכנות לאדם ולחיות מחמד. לעתים אנשים גילו שעל קירות הבית שורצים כינים קטנים באלפים - כינים שמקורן ביונים המקננות בקרבתם הבית.

כדי להרחיק יונים ממקום מושבו של האדם, ניתן להשתמש בכמה שיטות יעילות שהוכיחו את עצמן במשך שנים. ראוי לזכור שבעולם המדבירים, אין מונח כגון "הדברת יונים", שכן מטרתנו היא אך ורק להרחיק ולסלק את היונים - לא להדבירן כפי שמדבירים חרקים או מכרסמים. יונים אוהבות לקנן בכוכים בלתי נגישים, על גגונים, במחסנים ובכל פינה שבה הן יכולות לבנות קן נעים ונוח. מטרתנו, כמרחיקי יונים, היא למנוע מהן גישה למקומות הללו. ניתן להשיג זאת באמצעים הבאים, שאפשר לרכוש בצורה עצמאית או להתקינם כחלק משירותי הדברה והרחקה:

רשתות יונים - אלו הן רשתות ניילון שקופות, בדרך כלל, הנמתחות מעל ומסביב למבנים. הרשתות מונעות את נחיתת היונים על המבנה ובתוכו, אינן יכולות לקנן ולפיכך לא משאירות פסולת וחומרים מזהמים. רשתות היונים מגיעות גם בצבעים, לפי הצורך.

דוקרני יונים - מדובר ב"סרגלים" בעלי דוקרנים מנירוסטה, המונעים את נחיתת היונה במקום שבו הם מוצבים. הדוקרנים אינם חדים מאוד, שכן איננו רוצים לפצוע את היונה; מרבית קצותיהם של הדוקרנים קטומים, דבר שרק מונע ישיבה או עמידה במקום. כמו כן, דוקרני נירוסטה הם גמישים ורוטטים, דבר שרק מוסיף לתסכול היונה המנסה לנחות עליהם. דוקרנים ניתן להתקין על שולי גגות, על אדני חלונות ועוד.

סלילים קפיציים - הסלילים מותקנים גם-הם על גגות, על אדני חלונות ועוד. הקפיציות שלהם מונעת מהיונים למצוא משטח יציב שעליו אפשר לעמוד או לנחות, ולא נותרת להן ברירה והן מחפשות מקום אחר. הסלילים עמידים בתנאי מזג אוויר שונים, והם יעילים ביותר בגירוש יונים ממקום מגוריו של האדם.

פתרונות נוספים להרחקת יונים יכולים לכלול שימוש במכשירים אלקטרוניים, הפולטים גלי קול המציקים ליונים. המכשירים הללו יעילים בטווח של כמה מטרים, ומבטיחים מרחב נקי מיונים בסביבותיהם. לקבלת התוצאה המיטבית ביותר, ניתן לשלב כמה מוצרים להרחקת יונים במבנה אחד.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים