הצג גיליון RSS

madbirim

לגרש אותן עד שיבוא השלום

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 08/02/2010 שעה 08:31 (447 צפיות)
הרחקת יונים
היונה היא סמל לשלום, זאת הציפור שנוח שלח אחרי המבול לבדוק האם נגמר הגשם. אבל למעשה היונה זכתה למעמד הזה שלא בצדק. יונים, בטבע שלהן, הן דווקא ציפורים אלימות יחסית, וגורמות ללא מעט נזקים לאדם. יונה היא גם הציפור הנפוצה ביותר בארץ. כשאנחנו רואים יונים ברחוב, הן לא מפריעות לנו, אבל כשהן מתיישבות על המרפסות והחלונות ומלכלכות אותם עם הצואה שלהם, זה עלול להיות מאוד לא נעים. היונים עושות הרבה רעש ואף בונות קנים במרפסות שירות, שהגישה לשם היא מאוד לא נוחה. היונים יכולות גם להעביר פרעושים ומחלות לחיות הבית, וזה לא בריא לא לחיה ולא לבעלים שלה. בשנים האחרונות אף גילו שמחלות של בני אדם מועברות על ידי יונים.


מכל האמור לעיל, אין ספק שהיונים הן מפגע אמיתי, אבל הדבר המתסכל ביותר לגביהן זה שאין מה לעשות איתן מלבד להזמין שירותי הדברה. אפשר להרוס להן את הקן, ולמחרת הן יחזרו ויבנו אותו שוב. אם אתם מחזיקים חתול בבית, אין דרך להרחיק אותו מהיונים, כי זה משחק מבחינתו, והוא יסבול מפרעושים כל הזמן. הפתרון הוא הרחקת יונים על ידי מקצוענים. הבעיה של היונים הולכת ומחמירה ככל שקומת המגורים גבוהה יותר. כיום הנטייה היא לבנות לגובה ולכן הבעיה של היונים הולכת ומתגברת. לאור האמור לעיל קמות חברות המתמחות בהרחקת יונים. הם ידאגו לבנות רשתות אשר ימנעו מהיונים להגיע לאיזור שבו רגילות להיות. דיירי הקומות הגבוהות הם לקוחות קבועים של חברות להרחקת יונים.


חברות המספקות שירותים להרחקת יונים נותנות שירות לא רק לאנשים פרטיים, אלא גם לעסקים ולחקלאים. היונים אוהבות את הרפתות והלולים ועלולות להדביק את החיות במחלות, כך שיש לפנות לשירותי הרחקת יונים כדי שידאגו לעניין בצורה אפקטיבית. בעלי עסקים מצידם מתעייפים מהניקיונות הבלתי פוסקים אחרי היונים, ופונים לשירותי הרחקת יונים. לשלשת של היונים עלולה לגרום לנזקים לחומרים מסויימים, זאת בשל חומרים ממיסים הנימצאים בלשלשת. כך למשל רכב החונה באופן קבוע מתחת לקן של יונים עלול לאבד את הצבע שלו במהירות. כדאי שהבעלים של אותו הרכב ידאג להרחקת יונים, ואז הרכב שלו יישמר לזמן רב יותר, ויזדקק לפחות שטיפות.


היונים נחשבות גם למסכנות את בריאות האדם.רוב המחלות המועברות על ידי יונים מגיעות מסוגים רבים של טפילים, הנצמדים לנוצותיהם ומוצצים את דמם, כמו קרציות, כינים, פרעושים, עכבישים יתושים ועוד. עם זאת, לשלשת היונים נחשבת לגורם המרכזי להפצת המחלות על ידי היונים. ישנן מספר מחלות זיהומיות, חלקן קשות מאוד, המועברות על ידי לשלשת היונים: דלקת קיבה ומעי, טיפוס הבטן, דלקת המוח, טוקסופלזמוזיס ושפעת העופות. קדחת הנילוס המערבי הינה מחלה קשה נוספת שמועברת על ידי היונים שנעקצו על ידי היתוש הנושא את הנגיף.


הרחקת יונים היא פעולה חשובה, הבאה למנוע מפגעים אסתטיים ותברואתיים בגגות המבנים, סככות הכביסה ויחידות המזגן החיצוניות, ועל ידי כך גם למנוע הידבקות במחלות. לחברות שמטפלות בהרחקת יונים ישנם מספר שיטות להרחקת יונים וביניהם: הדברה, רשתות מתכת או דיג מניילון לחסימת פתחים בגג או גישה לחללים פתוחים אחרים. שיטות נוספות הן דוקרנים, סלילים קפיציים וחוטי רטט, המונעים מהיונים להתמקם על משטחים חיצוניים, שוקר חשמלי, הנפרס על ידי מוטות או חוטי מתכת במקום המיועד. אם פונים למומחה המתאים הוא יוכלו למצוא את הפתרון האפקטיבי ביותר בשביל כל אחד.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים