הצג גיליון RSS

michadpz

שריפות

דרג פוסט זה
אני רוצה לספר לכם על נושא שמאד מאד מעצבן אותי בזמן האחרון ובכלל. אני רוצה לספר על תופעה שקיימת פה בארץ – תופעת שריפת עצים ויערות. המון פעמים בזמן האחרון אנו שומעים על התופעה הפשוט מגעילה הזו של שריפות ששוב ושוב פורצות ומשמידות את יערות ארצנו. חברים יקרים שלי, רוב השריפות לא פורצות ללא סיבה.לרוב השריפות יש את הגורם האנושי שהוא בדרך כלל הגורם העיקרי לפריצת השריפות. אני חס וחלילה לא רומז או אומר שאנשים אולי עושים בכוונה אבל חברים יקרים שלי צריך להיזהר בטבע. להיזהר מאד. אסור להשאיר מדורות דולקות, אסור להשאיר גחלים אפילו קטנים בוערים, שמסיימים לעשות על האש צריכים לנקות היטב ולא חס וחלילה לזרוק את הגחלים על הרצפה ביער. הרי זה לא שפתאום התקינו ביער מערכות גילוי אש....
ברוב מקרים התוצאה לאחר שריפה כזו ולאחר המון המון שעות של אש בוערת ביער היא הריסה טוטאלית של היער. אם משהו הצליח להישאר אז הוא צריך לעבור כריתת עצים. וככה יש לנו פחות מקומות טבעיים בטבע של מדינת ישראל שגם ככה לא משופעת בכאלו מקומות וגם לאט לאט הופכת להיות פחות ופחות ידידותית לסביבה. וזה אומר פחות מקומות בשבילכם לבילוי משפחתי. פחות עצים. והרבה פחות סביבה ירוקה שבזמנים אלו כל כך חסרה לנו עכשיו. ואני לא רוצה לדבר בכלל על הנזקים העצומים לצמחים, לבעלי-החיים לקרקע ולנוף.
הרבה פעמים נגרמות שריפות כתוצאה מבריחות גז. אני מדבר על אנשים שמגיעים לחיק הטבע עם גזיות כאלו (גז הוא גם אחת הסיבות היותר גדולות לשריפות ביתיות). לגזיות יש איזה בלון גז מאולתר והרבה פעמים זה היה פשוט זרוק בבית ויש ממנו דליפת גז. מכאן מספיק טיפה אש, או זריקת סיגריה והמרחק לשריפה קצר מאד.
שריפה כזו שנגרמת על ידי רשלנות פושעת ובמידה ויש רוח חזקה אז גם הרוחות מלבות את האש והן גורמות לה להתפשט הרבה יותר מהר, בצורה מהירה ממש ובחוזקה ומגדילות מאוד את גודל ואיזור השטח שנשרף וכמובן מגדילות מאד את הנזקים מהאש.
לכן אני אומר לכם חברים יקרים שלי. האם אתה אוהבים טבע? האם אתם אוהבים לטייל עם הילדים והמשפחה בשבתות? אנא שימו לב היטב לכל מפגע כזה. עוד המון אנשים חוץ מימכם רוצים להגיע וליהנות שם גם הם ומן הסתם אם נהניתם במקום מסוים מן הסתם שאתם תרצו לחזור למקום..
בתקווה שמילותיי עזרו למנוע אפילו שריפה אחת אז מבחינתי עשיתי את עבודתי.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 08:47 על ידי michadpz

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים