הצג גיליון RSS

amita

מה זה רשלנות רפואית

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 16/02/2010 שעה 15:25 (549 צפיות)
רשלנות רפואית זה בעצם תחום בדיני נזיקין. אזרחי מדינת ישראל משלמים סכומים נכבדים מאוד על ביטוח בריאות וקופת חולים וכן על נפגעי תאונות דרכים. ביטוח זה אמור להקנות להם את הטיפול הטוב ביותר שאפשר. יחד עם זאת, קוראים מקרים של טיפול לקוי והזנחה המובילים להתפרצות של מחלות, נזקים בריאותיים חמורים, ולעיתים אפילו מוות. כשמדובר על רשלנות רפואית, מדובר למעשה על משהו שהיה צריך לעשות אותו, או לא היה צריך לעשות אותו, שכל בעל מקצוע שיודע את העבודה שלו היה עושה או לא עושה. דוגמא לרשלנות רפואית זה אי זיהוי מום אצל עובר בזמן ההיריון כי בדיקה כלשהי לא בוצעה כראוי או לא בוצעה כלל.
ישנם כמה תחומי התמחות בקרב עורכי דין רשלנות רפואית שניתן להפריד בינם. ההפרדה הזו חשובה כי עדיף לפנות לעורך הדין שמתמחה בנושא קרוב עד כמה שניתן למקרה הרלוונטי, וזה לאור מורכבותם הרבה של המקרים.
רשלנות רפואית זה קודם כל רשלנותם של מי שנותן טיפול רפואי ואשפוז. זה יכול להיות הזרקה של תרופה שגויה לחולה, כי האחות לא הבחינה שהיא נותנת לו תרופה של החולה מהמיטה ליד. הכוונה פה היא לטיפול שגוי שמקבל החולה שמקורו באי מתן תשומת לב.
רשלנות רפואית קיימת גם ברפואה אסתטית ויש עורכי דין רשלנות רפואית המטפלים בתחום זה. כולנו גדלנו על האמרה "אל תסתכל על הקנקן אלא על מה שיש בו" ומאז הילדות כולנו מסתכלים על הקנקן, כי ככה זה עובד. זה בלתי נמנע, ואנשים רבים שהמראה החיצוני שלהם מסב להם חוסר ביטחון עצמי פונים לרפואה הפלסטית כדי לשפרו. רשלנות רפואית מתרחשת גם פה, כאשר יש סיכויים גבוהים שהפגיעה תהיה לא רק אסתטית, אלא גם רפואית. חשוב לבחון מה בדיוק קרה, ואם מדובר באי מתן תשומת לב של הצוות הרפואי או אפילו זלזול בפרוצדורות אלו או אחרות, יש עילה לתביעה של רשלנות רפואית, אבל חשוב להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית כדי לבדוק האם אכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית. אם עורך הדין ממליץ להגיש תביעה, כדאי מאוד לעשות זאת בעזרתו של עורך הדין, זה יגדיל משמעותית את סיכויי הזכייה.
רשלנות רפואית באה לידי ביטוי הרבה פעמים במקרה של איחור באבחון או אבחון שגוי. כשבאים לרופא ומתלוננים על כאבים או תחושות פיזיות לא נעימות, עליו לעשות את כל התלוי בו כדי להגיע לשורש הבעיה. מיותר לציין שאבחון נכון ומדויק זה עניין קריטי ביותר, כי מתן טיפול למחלה לא נכונה עלול רק להחמיר את מצבו של האדם. אנחנו שומעים על יותר מדי מקרים של אבחון שגוי של סרטן ומתן טיפולים אגרסיביים ביותר, שלא נדבר על ניתוחים וכריתות, כל זאת כי הבדיקה שבוצעה היא בדיקה לא נכונה. סרטן היא מחלה שאין להקל בה ראש, אם הרופא חושד שהחולה שלו עלול לסבול מהמחלה הזו עליו לבצע כל בדיקה נחוצה כדי לאשש או לשלול את המחלה.
כשמדובר על תביעות רשלנות רפואית, זה תביעות חשובות ביותר, זה לא רק מעניק פיצוי לאדם שנפגע מרשלנות רפואית, אלא גם מזהיר את הציבור מפני עובדי מערכת הבריאות שעלולים לחולל נזקים גם לחולים אחרים. יחד עם זאת, יש לזכור שרופאים והצוות שמסייע להם עושים עבודת קודש ויש לכבד את זה. לפני שמגישים תביעה על רשלנות רפואית כדאי מאוד להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית כדי לבדוק האם באמת המקרה שלנו הוא מקרה של רשלנות רפואית.
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים