הצג גיליון RSS

amita

מתקני הרמה מודרניים - הטכנולוגיה ששינתה את המציאות

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 17/02/2010 שעה 17:27 (588 צפיות)
מלגזות הם למעשה כלי רכב המשמשים לנשיאת מסע למרחקים קצרים. להבדיל מכלי משא אחרים, המשא של המלגזה נימצא מקדימה, מכאן שמרכז הכובד של מלגזות שונה ממרכז כובד בכלים ממונעים אחרים. ההבדל בין מלגזות לכל כלי רכב אחר זה שתי זרועות פלדה, המחוברות אליהן מקדימה. המלגזה הומצאה בשנת 1917 והמטרה הייתה לייעל את העברת הסחורות הכבדות ותהליכי פריקה של משאיות. מלגזות מרימות משא באמצעות מתקני ההרמה שלה, הבאים לידי ביטוי בשתי הזרועות שלה, שנכנסות למרווחים מיוחדים במשטחי עץ, שעליהם מונחת הסחורה. המלגזה יכולה להרים ולהעביר את המשטחים מבלי שיזוזו, כי הם תפוסים חזק על הזרועות של המלגזה. המלגזות הן חלק בלתי נפרד מהנוף של כל מפעל וכל בית מסחר גדול.
מלגזות משמשות להעברת סחורות כבדות במחסנים של חנויות גדולות ומחסנים גדולים של חברות יבוא ויצוא שומרות בהם את המוצרים. בעולם המודרני, מרבית המסחר הוא מסחר בינלאומי. זה מצריך תפקוד יעיל של המחסן, להוציא סחורות ולהכניס סחורות חדשות. לפעמים מדובר בדברים מאוד כבדים, כמו רהיטים. מה שמאפשר תפקוד תקין של מחסן זה מלגזות. מלגזות מצריכות גם הרבה מקום, הן לעבודה והן לחנייה. מספר המלגזות צריך להיגזר מהמקום שיש להחנות אותם כשהן לא עובדות. חשוב גם שהמעברים יהיו רחבים מספיק שהמלגזות תוכלנה לעבור שם.
סופרמרקט בגודל בינוני חייב להחזיק מלגזות. מכירות של חנות כזו יכולות להגיע לחצי מליון שקל ליום. מכירות בסדר גודל כזה מצריכות החזקה של סחורה בכמות מספקת. הסחורה מגיעה בכמויות גדולות מאוד על משאיות. המשאיות באות אחת אחרי השנייה, ואין יותר מדי זמן לפרק אותן. המלגזות עושות את העבודה בתוך כמה דקות. אחרי שהפריקה מסתיימת, חלק מהמוצרים עוברים לאולם המכירה, אך חלק אחר צריך להיות מאוחסן במחסן בצורה יעילה וחסכונית. מלגזות יעלו את המשטחים הכבדים למדפים העליונים, וידאגו להוריד את המשטחים הללו בבטחה בעת הצורך.
מלגזות הם כלים מסורבלים מאוד המצריכים מיומנויות מיוחדות ורישיון מיוחד למלגזה. בשל השוני במרכז הכובד במלגזה, גם צורת ההיגוי שונה מהיגוי ברכב רגיל. אדם לא מיומן עלול לגרום לנזקים ברכוש או אפילו בגוף. חשוב מאוד להעסיק אנשים שיש להם רישיון נהיגה על מלגזה.
חשוב לציין שיש גם סוג נוסף של מלגזות שמופעלות על ידי אנשים בהליכה ולא בנהיגה. יתרונה של מלגזה כזו הוא שלא צריך רישיון למלגזה כדי להשתמש בה, הבעיה היא שהיא איטית יותר ומסוגלת להרים פחות משקל.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים