הצג גיליון RSS

michadpz

גז

דרג פוסט זה
המונח "גז" לקוח מעולם הכימיה, ומתייחס למצב צבירה של חומר. למרבית החומרים קיימות 3 מצבי צבירה: גז, נוזל, ומוצק. השוני ביניהם הוא צפיפות החלקיקים, בגז יש צפיפות נמוכה של חלקיקים, ובמוצק יש צפיפות רבה מאוד של חלקיקים. נוזל הוא מצב ביניים. כדי לשנות מצב צבירה של חומר, צריך לשנות את הטמפרטורה שלו: לחמם או לקרר. כך למשל מים: אם נחמם אותם, הם יתאדו ויהפכו לגז, ואם נקרר, יהפכו לקרח, שהוא מוצק.
המילה "גז" מקובלת יותר בחיי היומיום שלנו ככינוי לגז הבישול הנמצא אצלנו בבית. הגז משמש אותנו בעיקר לבישול, אך יש כאלה שמשתמשים בו לחימום הבית. יש גם כאלה שמחממים את הבית באמצעות מערכות גז. יתרה מזאת, בתקופה האחרונה נכנסות מערכות גז המחממות מים. היתרון של שימוש בגז על פני שימוש בחשמל, זה המחיר הזול של הגז.
כיום, קיימות בארץ שתי שיטות חיבור לגז לצורכי בישול: גז מרכזי ובלון גז. בלון הגז זה שיטה ישנה יותר, ודי נדירה היום. הכוונה היא לכך שקונים בלון גז, וכשהוא נגמר, קונים עוד אחד. שיטה זו חסכונית יותר וקיימת בבתים פרטיים או בתים משותפים ישנים. השיטה הנפוצה יותר היא חיבור מרכזי. המשמעות היא תשלום חודשי די גבוהה בגין החזקת הגז, כלומר אנחנו משלמים הרבה כסף עוד לפני שהתכווננו לבשל משהו. החדשות הטובות הן ששוק הגז הוא שוק תחרותי בארץ, וכל אחד יכול לבחור את מה שמתאים לו מבחינת המחיר והשירות.
גז זה אחד המצרכים החשובים ביותר לתפקוד הבית. לא משנה מה החיבור שיש לנו, חשוב להבטיח שאספקת הגז לא תיגמר. אם משתמשים בבלוני גז, כדאי להחזיק בשניים בכל רגע נתון. כשאחד נגמר, נפעיל את השני, ובינתיים נזמין החלפה לראשון. אספקת הגז היא בדרך כלל לא בעיה כשמשתמשים בגז מרכזי, ואפשר לראות בזה יתרון.
לא רק בבית אלא גם המון שירותים חיצוניים ומטבחים חיצוניים כגון בחברות שמספקות שירותי קייטרינג משתמשים בגזיות המון פעמים.
חשוב לזכור שצריך לדאוג גם לבטיחות. לבלוני גז יש נטייה להתפוצץ לפעמים, וזה עלול להשאיר נפגעים. חשוב לדאוג לתחזוקה תקינה של מערכת הגז. סכנה נוספת האורבת לנו מכיוון מערכת הגז, זה דליפות גז. יש שתי מערכות שאמורות לשמור עלינו. קודם כל, הכיריים החדשים יכבו את אספקת הגז בתוך כמה דקות, אם אין אש. מנגנון שני ישן יותר, ובסיסי יותר והוא מתייחס לכך שלגז הבישול מוסיפים ריח חריף, כדי שנוכל להריח שיש דליפת גז ולטפל בה.
גז הוא מצרך חשוב, ואנו יכולים לבחור מי יספק לנו את הגז, תעשו סקר שוק ותחסכו כסף.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 08:46 על ידי michadpz

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים