הצג גיליון RSS

amita

מה יכול לסכן אותי בביקור בבית חולים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 07/03/2010 שעה 17:33 (614 צפיות)
רשלנות רפואית זה למעשה תחום בדיני הנזיקין, והוא נוגע לכל אחת ואחד מאיתנו החיים במדינת ישראל. מרבית האזרחים במדינת ישראל משלמים מידי חודש בחודשו סכומים נכבדים ביותר על ביטוחי בריאות וקופת חולים, ומעסיקים רבים נאלצים לשלם פיצויים כבדים לנפגעי תאונות עבודה. הביטוח אמור לכאורה להקנות לנו את הטיפול הטוב ביותר שקיים, אך למעשה המציאות מעט שונה. במהלך שהותנו בבית החולים למשל, קוראים לפעמים מקרים של טיפול לקוי או הזנחה המובילים בסופו של דבר להתפרצות של מחלות, התהוות של נזקים בריאותיים חמורים, ולעיתים אפילו מקרים של מוות.
בפנייה לעורך דין רשלנות רפואית, אנו למעשה מוחים על מצב בו למעשה משהו שהיה צריך לעשות אותו, או לא היה צריך לעשות אותו,לא נעשה כראוי והותיר אותנו עם נזקים כאילו ואחרים. דוגמא טובה למקרה של רשלנות רפואית זה אי זיהוי מום אצל עובר בזמן ההיריון כאשר הבדיקות לא בוצעה כראוי או לא בוצעה בכלל.
ישנם כמה תחומי התמחות בקרב משרדי עורכי דין לרשלנות רפואית ונזיקין שניתן להפריד בניהם. ההפרדה הזו חשובה משום שעדיף לפנות מראש לעורך הדין המתמחה בתחום קרוב עד כמה שניתן למקרה הרלוונטי, וזאת בדל מורכבותם הרבה של אותם מקרים.
רשלנות רפואית מתייחסת קודם כל לרשלנותם של מי שנותן טיפול רפואי. זה יכול להיות במקרה של נתינת תרופה שגויה לחולה, משום שהאחות לא הבחינה שהיא נותנת לו את התרופה של החולה מהמיטה שלידו. למעשה, הכוונה כאן היא לטיפול שגוי שמקבל החולה שמקורו באי מתן תשומת לב ראוי.
כשמדובר על תביעות רשלנות רפואית, חשוב מאוד לדעת שזה לא רק מעניק פיצוי לאדם שנפגע עקב אותה רשלנות רפואית, אלא גם מזהיר חלקים גדולים בציבור מפני האשמים במחדלים. יחד עם זאת, יש לזכור שרופאים והצוות שמסייע להם עושים עבודת קודש ויש לכבד אותם על כך. אז לפני שמגישים תביעה על רשלנות רפואית כדאי מאוד להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית כדי לבדוק האם לא האשמנו לחינם והמקרה שלפנינו הוא באמת מקרה של רשלנות רפואית.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים