הצג גיליון RSS

kelog

עיצוב מטבחים כפריים למטבח המושלם

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 21/06/2010 שעה 18:49 (613 צפיות)
דמיינו לכם בית ללא סלון, נורא, נכון? אבל כולנו עברנו דרך בית כזה בזמן שהיינו סטודנטים תפרנים. דמיינו לכם דירה על מלקחת כל כך קטנה, שאפילו לקרוא לה אמבטיון זה לתת לה יותר מידיי כבוד, לא כיף, נכון? אבל כולנו שרדנו ככה שלוש שנים בצבא. עכשיו דמיינו לכם בית ללא מטבח. בלתי אפשרי, ממש כך, אפילו אם מדובר במטבחון קטן, עדיין, כמו במשרד, המטבח הוא חדר חובה שמאפשר מפגש שלכם עם שאר הנפשות שחולקים אתכם את אותו המבנה, וחשוב יותר: זה מקום בו אתם יכולים להוציא קצת אגרסיות על אוכל תמיד ולהכין לעצמכם פינוק קטן והדוניסטי אותו תאכלו בהנאה, אולי אפילו עם מישהו נחמד.

בקיצור: מטבח הוא מאסט, וככזה הוא חייב להיות מקום שנוח לשהות בו ושיעודד אותנו לעבוד בו, אולי לרקוח איזה תבשיל קדירה נחמד ממתכון סודי של סבתא או אפילו להתיימר ולנסות לשחזר, לטובת הדייט שבדרך אלינו, את עוגת השיש המופלאה של דודה אפרוזינה. ואכן,אחרי שגדולי מעצבי הפנים סיפרו לי על החשיבות של תורת הפאנג שואי לעניין עיצוב חדר השינה, או למה סלון מעוגל הוא טוב לאווירה מעוגלת (?) הגיע תורם של מטבחים מעוצבים להגיע לסדר היום.

איכשהו רצה הגורל ולמרות שהיה חשש כבד שהאיום מכל יקרה (כלומר: שובם של מטבחי העילית היוקרתיים והנוראיים האלו, אותו עיצוב מטבחים שדגל בשלושה צבעים מתכתיים - מונוכרומאטיים מקסימום עם קוים ישרים וסטריליים) עיצוב המטבחים השלט היום הוא דווקא אותם מטבחים כפריים של פעם, עם הנגיעות של הרטרו מימי סבתא: ארונות גבוהים מעץ מלא, פתרונות אכסון גם לפינות השטחים המתים בהם יסתתרו כל המכשירים החשמליים שאין צורך שיתפסו לנו שטחי עבודה יקרים, שיש רחב וצבעוני (בורדו? ירוק? הכל הולך!) ואפילו אותם מתלים לסירים שמוצבים מעל אי המטבח, עליהם תולים מחבתות וסירים מנחושת אדמונית לתפארת.

וכך, תוך שיפוץ מטבח אחד, הפכתי מיקיר הפיצריות בעירי לכזה שמפתח את תחביב הבישול המשפחתי. חוזרים הביתה, זורקים את התיק על הספה הקרובה ויאללה, למטבח. עד הערב הבית יתמלא בריחות נהדרים וחברים שרוצים להגיע, שוב, בשביל לטעום את המטעמים התורניים שהכנתי. ככזה שזה שעיצוב מטבחים מסייע בחידוש מטבחים שאולי היו יפים פעם, אבל שימושיים הם לא היו כלל ועיקר וזה בדיוק העניין שאני כל כך אוהב במטבח הכפרי שלי: עיצוב שימושי, כזה שמעודד אותי להיכנס למטבח ולהכין משהו, מה שזה לא יהיה, רק שיהיה טעים.

עודכן ב: 21/06/2010 בשעה 18:50 על ידי kelog

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים