הצג גיליון RSS

רפואת שיניים

טיפול שורש-לא מה שחשבתם

דרג פוסט זה
לפני שבועיים הייתי אצל רופא שיניים לבדיקה שגרתית. לא הייתי בבדיקה אצל רופא שיניים כבר יותר משנתיים, והיו לכך השלכות...
הרופא בדק אותי ועשה צילומים, ואמר שיש בעיות בכמה שיניים, ובאחת מהשיניים נראה שאני אצטרך לעשות טיפול שורש. אני חושבת שכל בן אדם שאומרים לו את המילה רופא שיניים מעוות את הפה כלפי מטה קצת, וכשאומרים לו את המילים טיפול שורש אז בכלל... זה צמד מילים שלא תרצה לשמוע מרופא השיניים שלך. אבל למרבה הצער, רוב האנשים בשלב כזה או אחר שומעים.
ביררתי איתו מה זה אומר מבחינת היקף הטיפולים, והיקף הסבל שכרוך הכך. הוא הרגיע אותי ואמר שמדובר על טיפול אחד, לא מורכב, שנעשה בהרדמה מקומית.
הטיפול נקבע למספר ימים אחר כך. הגעתי די מבוהלת למרפאת שיניים, אני מודה. הרופא נתן לה הרדמה מקומית ומאז לא הרגשתי שום דבר עד שעות הערב שהמקום התחיל להתעורר. אני לא אגיד שזה היה נעים, אבל בהחלט מדובר בכאב נסבל שנמשך אצלי כיומיים ולאח מכן דעך.
בקיצור, אני חייבת לסכם ולהגיד את מה שאני חושבת כל פעם לאחר שאני יוצאת מרופא השיניים שלי והוא שטיפולי שיניים הם לא דבר נעים. אין ספק לגבי זה, אבל הם גם לא נוראיים כמו שחלק מהאנשים חושבים. בזמן הטיפולים המכאיבים נותנים זריקת הרדמה מקומית, כך שהטיפול עצמו לא כואב בכלל, ולאחר הטיפול יש כאב, אבל ממש כזה שניתן לסבול.
אני תמיד חושבת לעצמי שמי שמפחד מרופא שיניים או טיפולי שיניים מן הסתם לא ילד אף פעם. אז לכל הבנות שמפחדות מטיפולי שיניים – עזבו. זה מזה בקטנה. באמצע הלידה אתן תתגעגעו לטיפול השורש, אתם תייחלו לעקירת שינה בינה. הכל קטן לעומת זה.

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים