הצג גיליון RSS

רפואת שיניים

טיפול אצל רופא שיניים

דרג פוסט זה
אני חושבת שאם ישאלו אנשים מה מבין טיפולי השיניים שקיימים הכי מפחיד אותם, הם ישיבו שטיפול שורש. ללכת אל רופא שיניים זו לא חוויה שרוב האנשים היו מגדירים כ"טובה". הרבה מאוד אנשים מפחדים ללכת אל רופא שיניים, אפילו כשמדובר בבדיקה שגרתית.
לסיבה בגללה אנו מפחדים כל כך מרופאי שיניים יש סיבות סוציולוגיות ופסיכולוגיות שאפשר לסכם אותן בכך שהן לא רציונליות ובוודאי לא מבוססות אצל רובנו על שום חוויה אמיתית שחווינו בעבר.
אבל מה הופך את כל הנושא של טיפולי שיניים ושל טיפול שורש בעיקר לכל כך מרתיע?
אז מעבר לסיבות הפסיכולוגיות והסוציולוגיות, טיפולי שיניים באמת כואבים הרבה פעמים, וזה סוג כאב שפחות מוכר לנו ולכן אנו פחות מורגלים בלהתמודד איתו. מעבר לכך, כאבי שיניים גם פוגעים בתפקוד היומיומי שלנו בכך שהם יכולים להפריע או למנוע מאיתנו לאכול, דבר מאוד מתסכל.
טיפול שורש הוא אולי המפחיד מכל, וזאת בגלל שכולל הרדמה והתערבות כירורגית שהופכת את הטיפול למסובך בהרבה. עם זאת טיפול שורש בקרב רופאי שיניים נחשב לטיפול פשוט ושגרתי יחסית.טיפול שורש הוא גם הרבה פחות נוראי ממה שנראה לנו לפני שאנחנו עושים אותו, כמו כל דבר בעצם שאנו חוששים ממנו (פרט ללידה אולי). הטיפול נעשה תחת הרדמה מקומית כך שלא מרגישים כל כאב, אלא מקסימום קצת אי נוחות ולחץ בתוך הפה.
לאחר טיפול שורש יתכן ונסבול קצת מכאבים, אבל בטח כאלה שניתן להתמודד איתם. שימוש במשככי כאבים לאחר טיפול שורש הוא מקובל ונפוץ, ומאוד עוזר להקל על הכאב. קיימת גם נפיחות לפעמים ואי נוחות בעת האכילה. אבל אחרי יום יומיים הכאב והנפיחות עוברים, והכל חוזר להיות תקין.
קיימים טיפולי שיניים כמו השתלות, או ניתוחי חניכיים שנחשבים לטיפולים מורכבים בהרבה בקרב רופאי שיניים, ודורשים מומחיות גבוהה לביצוען. טיפול שורש לעומת זאת נפוץ מאוד ולא תתקשו למצוא רופא שיניים שיעשה את העבודה בצורה טובה מאוד.
עם זאת, כדאי תמיד לפני טיפול רציני להתייעץ עם רופא מומחה אחד לפחות, וללכת לרופא שיניים שקיבלתם עליו המלצה או שאתם מכירים וסומכים עליו. ותזכרו- זה תמיד מפחיד יותר לפי שעושים טיפול שורש או טיפולי שיניים אחרים, אבל בסופו של דבר זה כמעט תמיד פחות גרוע ממה שאנחנו חושבים שיהיה.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים