הצג גיליון RSS

gatrimon

שירותי אמבולנסים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 10/08/2010 שעה 10:40 (501 צפיות)
העברת חולים
שירותי העברת חולים ניתנים הן על ידי מגן דוד אדום – ארגון ההצלה הלאומי בישראל המוכר על ידי החוק בישראל עוד מימי הקמת המדינה, והן על ידי חברות פרטיות המספקות שירותי אמבולנס פרטי. שירותי העברת חולים הניתנים על ידי מגן דוד אדום מסובסדים על ידי חלק מקופות החולים, אולם עם פתיחת השוק לתחרות וכניסתן של חברות פרטיות לתחום, גם תחום זה הפך להיות מסחרי והחברות הפרטיות מציעות לעתים את שירותי העברת החולים במחירים זולים יותר מהמחירים של מגן דוד אדום לישראל.

אבל – בעוד שכשאנחנו בוחרים במד"א, שהוא ארגון ההצלה העיקרי והמוכר ביותר הקיים בישראל, רובנו מרגישים בטוחים יותר ושאנחנו יכולים לסמוך על שירותי המתנדבים בו, אין לנו את המידע הזה לגבי חברות אמבולנס פרטי, ולכן הבחירה בהן היא לא תמיד הבחירה הטבעית. אין זה אומר, כמובן, שהחברות הפרטיות לא מעסיקות עובדים מוסמכים לביצוע העברת החולים, אלא רק שהחשש קיים, וכאן ננסה לבחון אם הוא מוצדק.

החברות הפרטיות המספקות שירותי אמבולנס מספקות, בעצם, את כל השירותים שמספק מד"א, וכשמדור בשירותי העברת חולים – אפילו יותר. מדובר בשירות של העברת חולים באמבולנסים פרטיים למגוון מקומות וצרכים, ביניהם:

· העברת חולים לטיפולי דיאליזה והחזרתם הביתה
· העברת חולים לבתי חולים לצורך אשפוז
· העברת חולים לבתי אבות
· העברת חולים לשדה התעופה
· העברת חולים לאירועים והחזרתם לבית החולים / לביתם

לא כל החברות הפרטיות מספקות את כל השירותים, ולכן חשוב לוודא שהחברה אליה פניתם אכן מספקת את השירות הדרוש לכם. חשוב לוודא שבשעת העברת החולים באמבולנס, ולא משנה אם הוא שייך למד"א או לחברת אמבולנסים פרטית, ישהו עם החולה פרמדיקים או רופאים, שיכולים לספק לו מענה וטיפול בעת הצורך. אם בוחרים בחברה פרטית, חשוב לבדוק את הכשרתו של הצוות הרפואי במקום, וכמובן שעדיף לבחור בחברה שקיבלתם עליה המלצות. חשוב לברר גם, שהאמבולנסים שמפעילה החברה הפרטית הינם בטיחותיים ועומדים בכל הדרישות והתקנים של משרד התחבורה להפעלת אמבולנס, וכן שהם מכילים את כל הציוד הדרוש לטיפול בחולה, כולל ציוד לביצוע החייאה, במידת הצורך (לא עלינו). כדאי לדעת, שישנן חברות רבות העושות שימוש בציוד רפואי של מגן דוד אדום, והדבר מהווה יתרון משום שציוד זה נמצא תחת פיקוחו של משרד הבריאות.

יש לציין, שמגן דוד אדום מספק שירותי העברת חולים בעיקר לבתי חולים לצורך אשפוז, ובעיקר במקרי חירום. לעומתו, החברות הפרטיות מספקות שירותי העברת חולים בכל עת, גם לצרכים אחרים כגון קבלת טיפולים ואפילו השתתפות בשמחות.

לסיכום,

כיום ישנן חלופות רבות לשירותי העברת החולים הניתנים על ידי מד"א. החששות המובנים לפני בחירה בחברות הפרטיות ברוב במקרים אינם מוצדקים, שכן החברות מנוהלות בדרך כלל על ידי חובשים מוסמכים ומספקות שירותים מצוינים, תוך דאגה מתמדת למצבו של החולה. כמובן, שחשוב לבחון היטב את החברה בה בוחרים ואת אנשיה מבחינת הסמכה רפואית, ציוד רפואי וניסיון בשטח, על מנת שיקיריכם יקבלו את השירות ואת הטיפול הטוב ביותר במידת הצורך.

רק בריאות!

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 16:13 על ידי gatrimon

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים