הצג גיליון RSS

gatrimon

אלומיניום בימינו

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 10/08/2010 שעה 12:16 (518 צפיות)
בשנים האחרונות הפך אלומיניום לאחד מחומרי הגלם הנפוצים בתחום הבנייה הביתית. רבים סוברים שהאלומיניום נכנס לחיינו רק לאחרונה, אך למעשה, האלומיניום משמש כמתכת מסחרית, המיוצרת בכמויות מסחריות, כבר למעלה מ- 100 שנה. האלומיניום הוא אחד המתכות הנפוצות ביותר, והשימוש בו גדול יותר בהשוואה לשימוש בכל מתכת אחרת, פרט לברזל.
בשל תכונותיו הייחודיות של האלומיניום הפך האלומיניום לחומר פופולארי לייצור מוצרים רבים: משקלו הקל הופך אותו לאידיאלי לייצור חלקים עבור כלי רכב, כלי שיט וכלי תעופה, העובדה שהוא אינו מחליד, קל לניקוי וגם מוליך חום הופכת אותו לחומר מצוין לייצור כלי מטבח, משקלו הקל והעובדה שהוא קל למעיכה ולמחזור הופך אותו לחומר מושלם לייצור פחיות שתייה, מוליכות החום שלו משמשת כתכונה טובה גם לייצור גופי קירור לרכיבים אלקטרוניים, ועוד. מוצרים נוספים המיוצרים מאלומיניום הם: קווי תמסורת חשמליים, תקליטים, מוצרי אלקטרוניקה, ניירות עטיפה למזון (רדיד אלומיניום), דאודורנט ספריי ועוד.
תחום הבנייה הביתית גילה גם הוא בשנים האחרונות את היתרונות הגדולים הגלומים באלומיניום, וניצל אותם לצורך עבודות אלומיניום רבות: חלונות אלומיניום, תריסי אלומיניום, פרופילים לדלתות, לחלונות ולרשתות, מקלחונים ועוד. אלומיניום הוא מתכת קלה לעבודה, אך יחד עם זאת חזקה במיוחד ובעלת כושר בידוד ואיטום יוצא דופן. לכן הוא חומר אידיאלי לייצור חלונות ותריסים.
חלונות אלומיניום הם סוג נפוץ במיוחד של עבודות אלומיניום. פרופילי אלומיניום הם חזקים במיוחד ולכן הם מאפשרים בניית חלונות בעלי מפתחי זכוכית גדולים, המאפשרים חדירה גדולה יותר של אור טבעי. חלונות אלומיניום וגם תריסי אלומיניום מספקים בידוד איכותי מפני גשמים ורוחות וגם בידוד אקוסטי מפני רעשים. הודות לשילוב הייחודי של תכונותיו, הפכו עבודות אלומיניום, כמו חלונות ותריסים, לנפוצים במיוחד בבנייה הביתית החדשה: בחדרי שינה, חדרי מגורים, מרפסות ומטבחים, אך גם במשרדים ובבתי עסק.
האלומיניום הוא גם מתכת שאינה מחלידה ושקל לנקות אותה ולשמור על הברק הטבעי שלה. עובדה זו הופכת את האלומיניום לחומר פופולארי לייצור אביזרים למקלחונים: ברזים למקלחונים, ידיות אחיזה למקלחונים, פרופילים ומסגרות לדפנות הזכוכית של המקלחונים, צירים ומסילות למקלחונים ועוד.
בנוסף ליתרונות הפונקציונאליים של האלומיניום, לאלומיניום יש גם חשיבות עיצובית. שילוב אלומיניום בתהליכי בנייה רבים הפך לחלק בלתי נפרד מהבנייה המודרנית. האלומיניום מאפשר ליצור עיצוב בקו נקי ואחיד ולהעניק מראה מרשים לכל חלל.
לסיכום, עבודות אלומיניום בתחום הבנייה הביתית הפכו לנפוצות מאוד בשנים האחרונות. כיום כמעט בכל בית או בניין חדש שנבנה ניתן למצוא לפחות מוצר אחד המיוצר מאלומיניום: חלונות אלומיניום, תריסי אלומיניום, רשתות עם פרופילים מאלומיניום, אביזרים למקלחונים מאלומיניום ועוד. כמו כן האלומיניום נמצא גם במוצרים יומיומיים ובסיסיים שבהם כל אחד מאיתנו משתמש מדי יום ביומו: פחית שתייה, דאודורנט, כלי רכב וכדומה.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 16:13 על ידי gatrimon

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים