הצג גיליון RSS

צוראס

המצאת פטנטים בישראל

דרג פוסט זה
"המוח היהודי ממציא לנו פטנטים" משפט ישן ומוכר, ומסתבר שגם די נכון. אמנם בתחומים רבים אנחנו הישראלים בפיגור ניכר לעומת אירופה וארצות הברית, אבל בתחום הפטנטים אנחנו לא נופלים מהם, ואף מתעלים.
ישראל מדורגת מקום שלישי ביזמות ובמיקומים גבוהים גם בתחום ההשכלה, והשקעה במו"פ (מחקר ופיתוח). מספר המהנדסים בישראל הוא מהגבוהים בעולם פר נפש, וכך גם מספר הפרסומים האקדמאים. המוח הישראלי אכן לא מפסיק להמציא לנו פטנטים, ומידי שנה במכון התקנים נבדקים לא פחות ממאתיים וחמישים אלך פטנטים! מספר עצום. ומספר עצום של המצאות ישראליות משתתפות בתחרויות בין לאומיות, ואף זוכות בפרסים מכובדים.
חלק מהסיבות לכך שאנו ממציאים, או מנסים להמציא תמיד פטנטים טמונה במקורותינו. העם היהודי מאז ומעולם עסק במחסר, אשר מפתח יכולות של תחמנות ואיתם גם יכולות השתכללות. העם היהודי גם היה מאז ומעולם מלומד מאוד, והשקיע ונתן חשיבות רבה ללימודים אשר מפתחים את החשיבה ועוזרים להמציא רעיונות חדשים.
סיבה נוספת לכל הניסיונות להמציא פטנטים בישראל הם חלק מהרצון שמאפיין כל כך את העם שלנו והוא הרצון לכסף מהיר, ולהתעשרות. זה ללא ספק דבר אשר נותן מוטיבציה גבוהה לאנשים לפתח את היצירתיות שבהם והמציא פטנטים. חשוב לזכור שהמצאה ורישום פטנטים הם תהליכים ארוכים מאוד אשר דורשים עבודה קשה ומחקר מקיף פעמים רבות, בין היתר נדרש ללכת לבדוק אצל עורכי פטנטים לגבי קיומו של פטנט כזה. גם הליך של רישום פטנטים הוא הליך ארוך מאוד שיכול לקחת כמה שנים ועולה לא מעט כסף.
אז אם גם לכם יש חלום להמציא פטנטים ולעשות הרבה כסף, לכו על זה, אם אתם קוראים את הפוסט, כנראה יש לכם את הגנים המתאימים, השאר תלוי בכם!


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים