הצג גיליון RSS

צוראס

רישום פטנט

דרג פוסט זה
כל מי שמכיר מעט את תחום הפטנטים, יודע כמה מורכב הוא התהליך של רישום פטנט. זה אולי נשמע כמו הליך פשוט ופורמלי למי שלא מכיר. ממציאים רעיון והולכים למשרד רשם הפטנטים שלא ייגנב הרעיון על ידי מישהו אחר. אז ממש לא. כדי לרשום פטנטים יש לעבור תהליך ארוך שיכול להמשך מספר שנים, עד לקבלת התוצאה הסופית שהיא פטנט רשום.

אז מה הופך הליך של רישום פטנטים למורכב כל כך? ראשית זה שיש למישהו רעיון טוב, לא אומר שמישהו אחר לא חשב על זה כבר קודם. המשמעות היא שיש לבצע חיפוש פטנטים נרחב על מנת לוודא כי אין שום אזכור בשום מקום לרעיון כמו זה שרוצים לרשום. אפילו כתבה בעיתון בית ספר בעיירה נידחת בארצות הברית יכול לפסול את הפטנט שלכם מלהירשם.

עורכי פטנטים שמתמחים בתחום של חיפוש פטנטים ורישום פטנטים יודעים כיצד לחפש, ויש להם מאגרי מידע בהם הם בודקים.
אך מלבד חיפוש פטנטים, ובדיקה האם כבר יש פטנט כזה קיים (או רעיון דומה שמכיל חלק מהפטנט אותו רוצים לרשום) ישנם גם צדדים טכניים לא פשוטים בהגשת רישום פטנט. למשל פטנט נרשם לוקאלית, כך יש לרשום אותו בכל מדינה בה ירצה בעל הפטנט לעשות בו שימוש.

זה שרשמתם פטנט בארץ, לא אומר שהוא יהיה מוגן בארצות הברית למשל. בדיוק בשביל זה יש עורכי פטנטים מומחים שיודעים איפה יש לרשום את הפטנט שלכם על מנת להגן עליו.

רישום פטנטים יכול לקחת עד כשנתיים מרגע הגשת הפטנט. עם זאת, מרגע שהגשתם את הבקשה ל רישום פטנט, לא תוכל להתקבל בקשה דומה או זהה לזו שהגשתם עד סיום התהליך, כך שמהבחינה הזו הרעיון שלכם מוגן.

רישום פטנט אם כך הוא עסק מורכב, אותו יש להשאיר למומחים. בחרו משרד פטנטים עם אנשי מקצוע מנוסים ורציניים ותבטיחו לעצמכם שהרעיון שלכם יהיה בידיים טובות.
תגיות: פטנטים
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים