הצג גיליון RSS

הגיגיי גיגי - סיפורים ומחשבות על חיים ועסקים

מלגזות יד שניה לצמצום עלויות בזמנים קשים

דרג פוסט זה
מלגזות יד שניה הן פתרון מאוד חשוב למפעלים קטנים. כך היה בזמנו כאשר המפעל של אבא שלי שנמצא בצפון הארץ היה נתון לקשיים כלכליים לאחר מלחמת לבנות השנייה, עלה צורך ממשי וכמעט קיומי לצמצם בעלויות ולבחון באמת היכן ניתן לחסוך. הדבר הראשון שבחנו הוא בעצם לצמצם את עליות כלי הרכב של אנשי המפעל והכלים התפעוליים. בחנו כל אופציה ואפילו קיצצנו במלגזות, וזה רק להמחיש עד כמה היינו צריכים לקצץ כי מלגזות במפעל זה כמו מעיין בלב מדבר.

על פניו מלגזות תמיד היוו הכוח הרציני בתעשיות ובמפעלים. ללא היכולת שלנו לשנע סחורות וקונטיינרים במפעלים הדבר פוגע בכל תהליך הייצור והייצוא או הייבוא כמובן אם זה מפעל קולט סחורות או סתם איזשהו האנגר בנמל. הקיצוץ במלגזות העיב על תהליך הייצור של המפעל והיינו צריכים לחשוב על פתרון מהיר ולתת מענה לתהליך הייצוא של המפעל ולשינוע הסחורות על ידי כך שלא ניפגע כלכלית יותר ממה שכבר נפגענו בעקבות המלחמה.

נאלצנו לרכוש מלגזות יד שניה. בסך הכול מלגזות יד שניה, הן מספיק טובות כמו מלגזות יד ראשונה. כמובן יש להן את המגרעות שלהן. קחו דוגמא למלגזה שצריכה לעבוד במלוא המרץ לקראת משלוח גדול שאמור להגיע או להיות מיוצא ליעד כלשהו. יעם מלגזות יד שניה, צריכים להיות יותר זהירים כמובן. אך אין הדבר אומר שאלו לא יוכלו לצבע את המשימה ממש באותה מהירות כמו מלגזות יד ראשונה.

כיום ישנן חברות מסוימות בארץ שמשווקות מלגזות יד שניה. כמובן צריך לבחון היטב אי אילו מלגזות יד שניה, אתם קונים. אנחנו קנינו מלגזה של CAT והדבר היה ממש חיוני עבור המפעל. הצלחנו גם להוזיל משמעותית את האחזקה של מלגזות כאשר מחיר של מלגזות יכול להגיע עד 100 אלף שקלים אם מסתכלים על זה ככה.

בנוסף הוזלנו עלויות רבות בתחום הרכב והליסינג של מנהלי העבודה במפעל. העובדים קיבלו נסיעות כאשר לחלקם היינו צריכים לקצץ בהוצאות הרכב. זאת כאמור בעקבות הניסיון של אבי לא לפגוע לאף אחד במשכורת החודשית.

לאחר מלחמת לבנון השנייה ניתן לומר כי המצב הכלכלי של רוב מפעלי הצפון היה נתון לרחמנותה של הרשות. זה נשמע ממש מצער שמפעלים עצמאיים שפעלו כל כך הרבה שנים נאלצו לסגור או לצמצם בעלויות רבות.נכון המדינה הבטיחה פיצויים, אך עדיין ישנם מפעלים שמחכים לפיצויים הללו. ומה הם עושים עד אז אתם בטח תוהים. וובכן, אף אחד פה לא יושב בחיבוק ידיים ומחכה לימות המשיח. צריך לחזור לעבודה ולמשלוחים וללקוחות ולדאוג שלמרות הפגיעה בתוצר, בייצור ובייצוא הלקוחות מבינים ונשארים נאמנים עם המפעל שלהם.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים