הצג גיליון RSS

hipopotam

סורגים ולא סוודרים!

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 15/09/2010 שעה 15:11 (507 צפיות)
סורגים
סורגים – מי צריך אותם ולשם מה צריך אותם בכלל?
עד לפני כ-20 שנה כלל לא היינו נועלים את דלתות הבית בארץ. כן, כך היה מקובל. כי מי היה נכנס? אף אחד! ומה היה לגנוב, באמת שלא יותר מידי.

בשנים האחרונות עם הידרדרות המצב הכללי במדינה מבחינה מוסרית, רק תמים ישאיר את דלתות הבית פתוחות. במקרה הזה דין דלת כדין סורגים. גנבים לצערנו כבר לא חסר ופרצה קוראת לגנב – בין אם זו דלת ובין אם זה חלון. דלת אינה ממשק הכניסה היחיד לתוך בית גם חלון מאפשר כניסה. אומנם, לא כניסה טבעית לאדם רגיל, אבל כניסה בהחלט רלוונטית כשמדובר בפורץ או גנב חס וחלילה.

נציין כי עניין התקנת סורג או סורגים על חלון בבית אינו רק עניין של ביטחון בפני גנבים ומרעין בישין למיניהם. גורם חשוב נוסף על עניין הביטחון הוא עניין הבטיחות. ודאי שהשילוב בין חלון פתוח קומה גבוה וילדים אינו שילוב טוב. ילדים אינם נוטים לפחד מסכנות כפי שנוהגים המבוגרים. ילדים אינם ניחנים בחוש ושיקול דעת המורה להם כי עליהם לפחד בפני גובה למשל, אש, כבישים וכדומה. על כן, כאשר הילד אינו יודע לשים לעצמו גדרות בפני סכנות, הרי שהמשימה מוטלת עליך – בעל הבית.

אז נסכם כי סורגים באים למען בטיחות ובטחון כאחד.
מבחינת סוגי הסורגים אשר מיוצרים על ידי כל מסגריה ברמה סבירה לפחות ניתן למצוא – סורגים קבועים וכן סורגים הניתנים לסגירה ופתיחה. בנוגע לעיצוב של הסורגים הרי שהים יותר מתמיד התחום שופע דגמים שונים ורבים של סורגים מעוצבים. ניתן למצוא היום סורגי מתכת, סורגים מפלדה וכן סורגים מפלדה מגלוונת. ישנם סורגים בעלי בטן רחבה, סורגים בעלי בטן שטוחה לחלוטין הנצמדים לקיר הבניין ממש וישנם סורגים בינוניים.

על הסורגים עצמם ניתן להוסיף עיצובים ללא הגבלה. עיצובים כגון פרחים מברזל, עיטורים וכדומה. כמובן שגם בנושא צבע ניתן לעצב את הסורגים עם שלל צבעים ולמשעה כל צבע אפשרי ורצוי וראי מאוד שיהיה זה צבע דוחה חלודה. לכל האמור לעיל דרוש מסגר מנוסה ומבין עניין ממסגרייה ותיקה בעלת מוניטין.
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים