הצג גיליון RSS

shibeley

מראות ומעקות זכוכית

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 17/10/2010 שעה 14:01 (504 צפיות)
אם תשאלו אנשים מהו הדבר שהכי מאיים מבחינתם בביקור במכוני כושר, תגלו שהמראות ניצבות במקום די גבוה ברשימה. עבור כל מי שלא שלם עם גופו, כל ביקור במכון כושר יכול להיות סיוט לא קטן רק בגלל ריבוי המראות.
מראות בחדרי כושר – האויב הגדול של מי שאת גופו לא יכול לסבול
המראות הפזורות בכל פינה במכון הכושר מציגות בפני רבים את כל מה שהם מנסים להסתיר במהלך היומיום: את הכרס המשתפלת, את שרירי הזרועות המידלדלים, את הצמיגים שנוספו אחרי החגים האחרונים ואת המשקל העודף שנשאר גם שנתיים לאחר הלידה. ולא פחות גרוע, המראות הפזורות בכל עבר גם מציגות לראווה את כל אותם בודי-בילדרים, ספורטאים מנוסים ומאמנות כושר חטובות, שרק מעצימים את תחושות התסכול ודימוי הגוף הנמוך ממילא שלהם.
אולם הצבת זכוכית מראות בחדרי כושר היא אינה חלק מקונספירציה שנועדה לגרום לאנשים להרגיש רע עם עצמם. למראות זכוכית בחדרי כושר יש תפקידים חשובים מאין כמוהם, העולים בעשרות מונים על רגשות הנחיתות שהן גורמות לאנשים שמתביישים בגופם.
מראות זכוכית בחדרי כושר – כדי לראות תוצאות טוב יותר
כל מכון כושר שמכבד את עצמו דואג להציב מראות זכוכית בכל פינה ברחבי המכון: בלובי הבניין, בכניסה למכון, סביב אולם המכשירים, בחדרי הספינינג, באולמות הסטודיו, בשירותים, במלתחות ועוד. מרבית המראות במכוני הכושר הן מראות התלויות מהתקרה ועד לרצפה, כדי לאפשר לנו לראות את כל גופנו בשעה שאנו מתעמלים.
להצבת מראות זכוכית במכון כושר יש מטרה הגיונית. המראות נועדו לגרום לנו להישיר מבט בשעה שאנו מתעמלים ולבדוק בכל רגע שאנו מבצעים את התרגילים באופן המדויק והנכון ביותר: שאנו מקפידים על גב ישר בעת ביצוע סקווטים, שאנו שומרים על זווית של 90 מעלות בין הברך לירך בעת ביצוע פשיטת רגל (לאנצ'), שבזמן כפיפות בטן אנו אכן מכופפים את הבטן ולא את הצוואר ועוד.
באולמות הסטודיו, למראות הקיר יש גם חשיבות נוספת. המראות מאפשרות לכל מתעמל ומתעמלת לראות את המדריך/ה דרך המראה, מכל נקודה בסטודיו. לא משנה אם הם עומדים בשורה האחרונה ולפניהם מתעמלים שחוסמים את שדה הראייה. דרך המראות הם יכולים לראות בדיוק מה המדריך/ה עושה ולחזור אחריו/ה.
הצבת מראות זכוכית בחדרי כושר גם גורמת לנו להיות מודעים יותר לשיפורים בביצועינו. ללא מראות המבט שלנו היה מופנה כלפי מטה בכל תרגיל. לא היינו יכולים להבחין אם אנו מצליחים לעלות גבוה יותר בכל כפיפת בטן או לרדת נמוך יותר בכל שכיבת שמיכה. ללא מראות זכוכית לא היינו יכולים להבחין בהיקפים שהצטמצמו, בשרירים שהתעצבו או בגוף שהתחטב. המראות המוצבות בכל פינה במכוני הכושר נועדו לגרום לנו לראות במו עיננו את התוצאות שלא מאחרות לבוא כאשר מתמידים ועובדים קשה.
מראות ומעקות זכוכית בחדרי כושר – לעיצוב מרווח ולתחושת מרחב
בל לנו לשכוח שלהצבת מראות בחדר כושר יש גם חשיבות עיצובית. מכיוון שחדר כושר הוא אולם העמוס במכשירים גדולים ובמתעמלים, לא אחת הוא יכול לגרום לתחושת צפיפות ומחנק. הצבת מראות בכל קיר יוצרת את האשליה של חלל גדול ומרווח יותר ומעניקה תחושת מרחב. בדיוק בשל סיבה זו נהוג גם להשתמש במעקות זכוכית בחדרי כושר ולא במעקות מעץ או מחומרים אחרים. מעקות זכוכית שקופות גם כן יוצרות אשליה של מרחב, ולא יוצרות עומס בעיצוב חלל חדר הכושר.
תגיות: מראות
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים