הצג גיליון RSS

yamitiey

טיפין לעיצוב מראות

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 07/12/2010 שעה 14:58 (497 צפיות)
מראות זכוכית הן חפץ שימושי ביותר, ההופך אותן להכרחיות בכל בית ובכל חדר מלון. פשוט אי אפשר בלעדיהן. אנו רגילים לפגוש מראות במקומות בהם יש להן ערך פונקציונאלי – בחדר הרחצה עבור הגילוח וסידור השיער, בחנויות בגדים לבחינת מראה המוצרים על גופנו, בסטודיו למחול כדי לראות את ביצועי הריקוד שלנו, ועוד כהנה וכהנה. אולם פרט לערכן השימושי, יש המשתמשים במראות ככלי לעיצוב הבית.

שימוש במראות מעוצבות

מראות מעוצבות אינן דבר חדש של העידן הנוכחי. מראות זכוכית שכאלו, שהן יצירת אמנות של ממש, ניתן למצוא גם בתקופות רחוקות יותר, ויעידו על כך הסחורות בחנויות העתיקות השונות, המציגים לראווה מראות אמנותיות יפהפיות – למשל מתקופת האר-נובו.

בתחילה היו המראות המעוצבות פריט המשלב שימושיות עם אמנות – המראה הוצבה במקום בו נזקקו לה, והעיצוב היה מכשיר להפיכתה לפרט יפה ומרהיב ולא רק פונקציונאלי.

כיום ישנן מראות מעוצבות מיוחדות שהן לאו דווקא שימושיות, אלא ערכן הוויזואלי עולה על זה הפונקציונאלי. כך למשל שימוש במראות מחולקות, המורכבות ממספר חתיכות בצורות גיאומטריות שונות (או זהות זו לזו), הנתלות בסמיכות זו לזו על הקיר. הרווחים בין החתיכות והשילוב ביניהן יוצר מראה מעניין בחלוקה השונה של המראה, כמו גם של ההשתקפות בה. זו כמובן אינה דרך נוחה לבחון את מראה הבגדים לפני יציאה בערב, אך כמשחק בעיצוב יש למראות אלו יופי מיוחד, המוסיף רבות לעיצוב החדר.

שימוש במראות זכוכית להגדלת שטח החדר

פטנט ישן אך יעיל ביותר להגדלת מראהו של חדר קטן הוא שימוש במראות לשיקוף החלל והכפלת שטחו. זהו רעיון נפלא לדירות קטנות ומחולקות. עד כמה שהוא פשוט ולואו-טקי, כך הוא מוצלח ושימושי באחיזת העיניים הנהדרת שהוא יוצר. לפתע חדר קטן נראה כפול בגודלו בעזרת שימוש במראה גדולה המצפה את אחד הקירות. אגב, אפשר להשתמש גם בארונות המצופים במראות, ולא רק במראה על הקיר. כך גם ניתן לשלב את הקיר והארון לכדי משטח אחיד יותר, ולהצניע את הנפח שתופס הארון בחדר.

מראת הקסם

זהו, למעשה, עוד שימוש שניתן לעשות במראות – להעלים. זהו לא רק טריק של קוסמים, שנעזרו בכל מיני תיבות קסמים בעלות דופן מצופה מראה לעריכת קסמים שונים ומשונים של אחיזת עיניים. ניתן גם להשתמש במראות לצורך העלמה של אלמנטים בעיצוב פנים.

הדוגמא הטובה ביותר לכך היא עמודים באמצע היכל גדול, המצופים במראות. המראות כמובן אינן מעלימות את העמודים כליל, אולם הן הופכות עמוד תומך גס ומסיבי באמצע החלל לנטמע יותר בתוכו. זאת מכיוון שהמראה משקפת את שאר החדר, המקרין על העמוד באופן שגורם לו להיות פחות בולט כעצם זר וגדול. הוא פשוט נעלם בין שאר הפריטים בחדר. שימוש שכזה במראות נפוץ במקומות כמו מועדונים, אולמות אירועים ושאר היכלים ציבוריים גדולים.
תגיות: מראות
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים