הצג גיליון RSS

yamitiey

מה זה ניקוי מנדפים ולמה אתם צריכים אותו?

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 07/12/2010 שעה 14:20 (484 צפיות)
מסעדות הן חלק בלתי נפרד מתרבות הפנאי הישראלית. למעשה, ניהול מסעדה זה דבר מאוד לא פשוט, ויש הרבה אלמנטים שיש לזכור אותם ולטפל בהם. אין להזניח שום נושא, ולו הקטן ביותר שבהם, שכן כל מסעדה נתונה תחת פיקוח קפדני של הרשויות. במאמר זה נתמקד באחת מפעולות התחזוקה החשובות ביותר במטבח של כל מסעדה: ניקוי מנדפים וניקוי ארובות.

למה צריך לנקות מנדפים?
אתם זוכרים מה קורה כשאתם מטגנים שניצלים בבית? הריח מתפשט בכל הבית, והשומן נדבק על הארונות למעלה. ובכן, זה מה שקורה כשאתם מבשלים קילו שניצלים פעם בשבוע. כעת ננסה לדמיין מה קורה במטבח ההיפראקטיבי של מסעדה: עשרות רבות של סירים ומחבתות פעילים במשך כ- 10 שעות ביממה. מצב זה מצריך מערכת יעילה לפינוי עשן, וזה בדרך כלל מנדפים או ארובות שיש להם יציאה אל מחוץ למבנה. מתקנים אלו מפנים את העשן ביעילות ובמהירות, וכך אורחי המסעדה אינם סובלים מריחות האוכל, והטבחים אינם נחנקים מעשן. לאור האמור, ניתן להבין כי מטבח של מסעדה לא יכול לתפקד ללא ארובה פעילה או מנדף תקין.
עם הזמן חלק מהלכלוך ושאריות השמן והשומן נדבקים לדפנות של המנדף, ויש צורך לבצע ניקוי מנדפים. במידה והניקוי לא מתבצע, עלולות להתרחש תקלות תברואתיות. מנדף שלא עבר ניקוי עלול לטפטף על הרצפה של המטבח, וכתמים אלו עלולים להדליק נורה אדומה אצל מפקח תברואה. פרט לכך, כל דבר שאינו נקי פועל פחות טוב, ושום מטבח לא יכול להרשות לעצמו להתפשר על פינוי עשן.

מי מבצע ניקוי מנדפים?
ניקוי מנדפים זה משימה למקצוענים. המדובר במכשיר שלא נוח כל כך להגיע אליו, אך צריך לעשות זאת. העבודה הזו צריכה להתבצע תוך זהירות רבה ובאמצעות שימוש במכשור הנכון. ניסיון בניקוי מנדפים חסר תחליף, כי רק בעל הניסיון יודע איך להגיע לפינות הקטנות ביותר.
ואם הגישה הלא נוחה אינה מספיקה, יש לזכור באיזה סוג של כתמים מדובר. כתמי שמן ושומן קשים, המאפיינים בדרך כלל את אופי ניקוי המנדפים, אינם קלים להסרה, ומצריכים שימוש בחומרי ניקוי פעילים מאוד. חומרים אלו מסירים את כל סוגי השומן, וזה כולל גם את הידיים שלנו. עובדה זו מובילה לכך שיש לעבוד בזהירות רבה כדי לא להיפגע.
לאור כל האמור לעיל, ניקוי ארובות ומנדפים זה לא משימה שאפשר להטיל על אחד מעובדי המסעדה. לצורך ביצוע המשימה יש לפנות לחברה המספקת שירותי ניקוי מנדפים. חברות אלו מעסיקות עובדים המתמחים בתחום והמצוידים בכל הכלים הדרושים לצורך ביצוע המשימה הלא פשוטה הזאת. מסעדות שעובדות עם חברה קבועה המנקה עבורן את המנדפים אפילו לא צריכות לזכור מתי צריך לבצע את הטיפול. רישום זה מתנהל בחברה שמספקת את השירות, ועובדה זו מורידה עוד דאגה מראשו של מנהל המסעדה.
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים