הצג גיליון RSS

adiel_m

שיווק באתר יוטיוב

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 30/12/2010 שעה 13:38 (750 צפיות)
שיווק באתר יו טיוב YouTube (שדר את עצמך) הינו אתר אינטרנט המאפשר למשתמשים להעלות, לראות ולשתף סרטוני וידאו. האתר נוסד בפברואר 2005 על ידי שלושה עובדים של PayPal, צ'אד הארלי, סטיב צ'ן וג'אווד קארים, שמטרתם הייתה להעביר קובצי וידאו ושמע גדולים בקלות מרבית באינטרנט. קטע הווידאו הראשון הועלה על ידי קארים ובו רואים אותו בביקור בגן החיות.
יוטיוב מדורג כאתר השלישי הנצפה ביותר בעולם על ידי ALEXA‏‏. יותר מ- 80% מהסרטונים שמוטמעים באתרים אחרים ובבלוגים פרטיים הם סרטוני יוטיוב.
במילים אחרות החשיפה היא עצומה והפוטנציאל העסקי למי שמופיע ביוטיוב היא אדירה מכדי שאפשר לדמיין, יותר מהחשיפה בקניון, בעיתון ואף מאשר בטלוויזיה, מכיוון שמדובר בעשרות מיליוני גולשים שאינם פסיביים כמו הצופים בטלוויזיה ואשר מקבלים תוצאות ממוקדות לחיפוש ספציפי ורלוונטי למילת החיפוש כלומר שיווק ביוטיוב הוא פרסום ממוקד ויעיל ביותר.
עסקים רבים כבר גילו את הפוטנציאל של שיווק באתר יוטיוב והחלו להעלות סרטונים מעניינים בתחום בו הם עוסקים במטרה למשוך צופים ולהמירם ללקוחות
כל אדם יכול להוסיף סרטים לאתר, לדרג ולכתוב הערות על סרטים אחרים. כיום ניתן לעשות חיפוש סרטים באתר גם מאתר גוגל וידאו שבעבר התחרה בו. ניתן לשבץ קליפים של YouTube בקלות בבלוגים ובאתרי אינטרנט אחרים. למרות שזהו אתר אמריקאי 75% מהחומרים שנמצאים ביוטיוב מגיעים מחוץ לארצות הברית. זהו אתר תוכן הגולשים הגדול והנישתי ביותר בעולם.
YouTube אוסרת העלאת סרטים המוגנים בזכויות יוצרים על כל אחד חוץ ממחזיק זכויות היוצרים. במקרה של תלונה על הפרת זכויות היוצרים מורידה YouTube את הסרטון לאלתר. אולם קיימים קשיים במניעה של העלאת חומר המוגן בזכויות יוצרים ומציאתו.
במרץ 2007 תבעה חברת ויאקום (Viacom) את חברת גוגל תביעה משפטית על סך של מיליארד דולר בגין הפרת זכויות יוצרים. התובעת פנתה קודם לכן לגוגל ודרשה הסרת מאה אלף סרטונים מ - YouTube בטענה שהם שייכים לה. ביולי 2008 פסק שופט אמריקאי שעל גוגל למסור מידע אודות הצפיות של כלל הסרטונים כולל פרטי הגולשים.
אתר יוטיוב נמצא בעיצומו של מהלך להסדרת מתן תמלוגים ליוצרים, מהלך שמסדיר בעיית זכויות יוצרים ביחס לקליפים הנכללים במהלך זה
רונן רוט
קידום ושיווק בגוגל seo-pro.co.il

עודכן ב: 25/01/2011 בשעה 12:45 על ידי adiel_m

תגיות: יוטיוב
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים