הצג גיליון RSS

donlieey

מה השימוש של ניקוי ארובות

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 20/01/2011 שעה 15:03 (662 צפיות)
אנשים רבים תוהים מה בדיוק השימוש של ארובות הגורפת היא. אנשים לצערי לא מבינים את זה אך ניקוי ארובות הוא מאוד חשוב בכדי להסיר שאריות לכלוך בארובה, מהסיבה שחסימה בארובה יכולה לגרום לשריפה. ניקוי ארובות לא רק מסיר כל עקבות של חומרים דליקים, אלא גם מונע דליקה.

חשוב לבצע ניקוי ארובות נעשה על ידי איש מקצוע אשר הוכשר לבצע את הפעולה. בדרך כלל מי שמתעסק בניקוי ארובות מתעסק גם בתחום ניקוי מנדפים. ארובות צריכות להיבדק על ידי איש מקצוע פעם אחת בשנה. לדוגמא ארובות שמשמשות תנורי עץ ואפילו אח מגז או עץ צריך להיבדק על בסיס קבוע ע"י אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים.

זהו דבר חיוני לנקות קמינים מעץ בגלל כל הכימיקלים שנמצאים בעץ בעת שהוא נשרף. העשן מורכב מחלקיקים זעירים העלולים לדבוק בקירות הארובה והם דליקים ביותר. חלקיקים אלה ברגע ידועים גם בשם creosote. כשמדובר בחומרים אלו גם ניצוץ קטן מספיק כדי להצית את החומרים שיכולים להוביל לאש ענקית בארובה ודלקה מסוכנת. ניקוי מנדפים וניקוי ארובות זה הפיתרון.
יש להבין שחומרים אלו לא צריכים שום "טריגר" בשביל להתחיל דליקה. הם יכולים להצית את עצמם בלי כל סיבה נראית לעין.


למרות הצינור שהארובה בנויה ממנו, והעשן אמור לצאת החוצה לאוויר ללא סכנה, במקרה של דליקה בארובה, הצינור לא יעמוד בלחץ האש והוא עלול להתפוצץ ולגרום לנזק כבד ולהתפשטות השריפה בכל הבית. ניקוי ארובות ימנע מצב זה.
כך גם לגבי מנדפים במטבחים גדולים. החומרים המסוכנים מצטברים בתוך המנדף ומשמשים כחומר נפץ מסוכן. לכן יש לבצע גם ניקוי מנדפים לפחות פעם בשנה.
כשמדובר במנדפים במקומות ציבוריים כמו מסעדות או בתי מסחר, הסכנה גדולה פי כמה וכמה. יש להבין שמנדף נקי יכול להציל חיים ממש. במקרה של דליקה במסעדה עם המון מבקרים, שהו סיכון של ממש.
גם בניקוי ארובות וגם ניקוי מנדפים יש לוודא שמי שעושה את העבודה הוא איש מקצוע מיומן ועם ניסיון. אדם לא מיומן יכול לגרום יותר נזק מלהועיל.
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים