הצג גיליון RSS

מוטי לוכים

גוגל תפסיק להציע קישורים לאתרי הורדות לא חוקיות

דרג פוסט זה
לפני מספר ימים דווח במספר אתרי טכנולוגיה, כגון searchengineland, mashable.com ואפילו באתר כלכליסט, כי גוגל מסירה מהתוצאות המוצעות (suggest) קישורים לאתרים המפרים זכויות יוצרים וביניהם אתרי טורנט למיניהם.
גוגל כבר הודיעה כי השיפור לממשק החיפוש, "גוגל אינסטנט", יוטמע גם בישראל ולפיכך עולה השאלה מתי תפסיק גוגל להציע לגולשים הפניות לאתרים המציעים הורדות לא חוקיות. ההחלטה עשויה לפגוע בצורה קשה באתרים המבססים את עיקר הטראפיק שלהם על הורדות לא חוקיות ובמידה מסוימת להעמיד בשאלה את הכדאיות של הפעלת אתרים מסוג זה.


כל אדם אשר חיפש לאחרונה שם של זמר ישראלי או שם של שיר ישראלי גילה כי גוגל מציעה לו, על בסיס פופולריות של חיפושים אחרים, הפניות לאתרים לא חוקיים המאפשרים הורדת שירים ללא תשלום של השיר. כך ניתן למצוא למשל את אתר
f2h אשר גולשים מעלים אליו יצירות מוגנות בזכויות יוצרים להורדה לא חוקית, upo הוא אתר יחסית חדש המאפשר הורדות לא חוקיות ויש עוד הרבה אתרים ישראלים שמאפשרים להעלות תכנים מוגנים בזכויות יוצרים ובכך לפגוע ישירות באמנים עצמם אשר חלקם מתפרנס מהורדות בתשלום של שיריהם.
למרות שישנם אתרים המאפשרים שירים להורדה בצורה חוקית ההצעות של גוגל בממשק החיפוש מפנות לאתרים לא חוקיים וההערכה בתחום היא שהשינוי שעורכת גוגל בארה"ב, הפסקת הצעת אתרים להורדה בלתי חוקית עבור המשתמשים, יוטמע גם בישראל ולפחות חלקית ימנע המשך הפרת זכויות יוצרים אלו וייתכן שישפר את מצבם הכלכלי של אמנים ישראלים, חלקם בתחילת דרכם אשר מסתמכים על הכנסות מאתרי הורדת שירים.

עודכן ב: 31/01/2011 בשעה 16:47 על ידי מוטי לוכים

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים