הצג גיליון RSS

מוטי לוכים

הזמר לירן אביב דורש התנצלות מערוץ 10 ואתר ynet

דרג פוסט זה
לפני מספר ימים פורסמו במספר אתרים ובערוץ 10, תחקיר אודות ציוף צפיות של קליפים ישראלים ביוטיוב. אחד הזמרים שהוצג לכאורה כמעורב בציוף הצפיות היו לירן אביב.
לאחר פרסום כתובת אלו שלח לירן אביב מכתב התראה הן לערוץ 10 ולאתר נענע המציג את הכתבה של גיא לרר בפינתו "צינור לילה" והן לאתר ynet ולבעלי אתר הטכנולוגיה "חורים ברשת", גל מור, בדרישה להסיר את האייטם מהאתרים וכן לפרסם התנצלות ולהציג את הצפיות ביוטיוב כתוצאה של מאמצי שיווק וקידום נרחבים מטעמו של לירן אביב והחברה המנהלת אותו.


לירן אביב הינו זמר צעיר, בתחילת דרכו, שעד היום הוציא 3 סינגלים: "תגידי", שוב את שלי" ו-"לילה לא שקט". השירים והקליפים של הזמר שאולי לא מוכר לחלק מהגולשים, צברו מעל מיליון צפיות ביוטיוב. עקב היותו זמר צעיר ופחות מוכר לציבור הרחב, הועלו באתרי האינטרנט השונים ובערוץ 10 על ידי הכתב גיא לרר, טענות שמא מספר הצפיות הגבוהה מקורו במעשים לא אתיים כגון שימוש בתוכנות או שימוש באמצעים טכניים שמדמים צפיה של אנשים.


לירן אביב והחברה המנהלת אותו "אנווה" מכחישים בכל תוקף את הטענות ומביא את עיקרי טענותיו מדוע אין סיבה לחשוד כי הנתונים הם מזוייפים או הושגו בדרכים לא אתיות:
  1. בחצי השנה האחרונה שודרו הקליפים של לירן אביב "תגידי" ו-"לילה לא שקט" כ-130 פעמים בערוץ 24.
  2. בחצי השנה האחרונה שודרו קדימונים בני 15 שניות כל אחד המקדמים את הקליפים של לירן אביב "תגידי" ו"לילה לא שקט" כ-240 פעמים בערוץ 24.
  3. בחצי השנה האחרונה הושמעו שיריו של לירן אביב "תגידי", "שוב את שלי" ו"לילה לא שקט" כ-720 פעמים בתחנות רדיו שונות בישראל.
מה שמלמד על פופלריות של שירים אלו בקרב קהל היעד הצופה בערוץ 24.
  1. הפופולריות של השירים הביאה לכך שלוח ההופעות של הזמר עמוס, יחסית כמובן לזמר בתחילת דרכו, כאשר רק בחודש ינואר 2010 הוזמן להופיע 10 פעמים במקומות שונים בישראל.
מה שמלמד על פופולריות של לירן אביב בקרב בעלי מועדונים אשר מעוניינים שהזמר יופיע אצלם כדי למשוך קהל.
הטענות כי זוייפו מספרי הצפיות של הקליפים של לירן אביב או הגיעו למספרים גבוהים על ידי תוכנות בתשלום ולא על ידי צופים אמיתיים משוללות כל יסוד, לטענתו של לירן אביב.
  1. כהוכחה מציג לירן אביב את הפיזור הגיאוגרפי של צופי הקליפים מיוטיוב, ומציין ש-98% מהצופים אכן באו מישראל מה שמערער את הטענה שהושמעה בערוץ 10 כי כמות הצפיות נעשתה על ידי תוכנות שמקורן באירופה או באסיה.
כאמור, לירן אביב שלח בימים אלו מכתב התראה לערוץ 10 ולמספר אתרים בדרישה להסיר את האייטם הפוגעני מהאתרים וכן לפרסם התנצלות ולהציג את הצפיות ביוטיוב כתוצאה של מאמצי שיווק וקידום נרחבים מטעמו של לירן אביב והחברה המנהלת אותו.

עודכן ב: 01/02/2011 בשעה 11:02 על ידי מוטי לוכים

תגיות: לירן אביב
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים