הצג גיליון RSS

yaeloosh

תיקים לבית ספר – תיקים לבני נוער ואמירות חברתיות בפרסום

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 05/07/2011 שעה 15:21 (648 צפיות)
תיקים לבית ספר בהקשר למותגים ובאזז פרסומי מזכירים את המולת הקמפיין הפרסומי של חברת בנטון, שיצאה בשנות התשעים של המאה העשרים עם רעיון חברתי מטלטל – ולפיו האפרטהייד בדרום אפריקה הוא בלתי לגיטימי בעליל ויש לתקוף אותו באמצעות תמיכה במאבק נגדו. בני נוער, שהזדהו עם המסר הזה, אשר הופיע בדמות שילוב תמונות פרובטקטיביות ומסרים מיניים בשחור ולבן, רכשו תיקים לבית ספר של חברת בנטון והרגישו טוב עם יכולת הבחירה שלהם בלי ממש להתחשב בעובדת השימוש במסרים חברתיים כדי לקדם מוצר כתיק גב עם שרוך למשל שכל קשר בינו ובין נוחות מקרי בהחלט. בדומה לכך פורסמו תיקים לבית ספר של חברות אחרות, שייצרו ומכרו מוצרים אורטופדיים, אך לא שילבו אותם בקמפיין פרסומי כזה. סביר להניח כי תיקים לבית ספר מתוצרתם נמכרו בכמויות פחותות בהרבה מאלה של חברת בנטון.


פונקציה אל מול יופי

תיקים לבית ספר יפים הם לא בהכרח נוחים. בני נוער רבים מתפתים לקנות תיקים לבית ספר בעלי חזות יפה או ממותגים, שאולי יתרמו ליחסי הציבור האישיים שלהם וישייכו אותם לקבוצה זו או אחרת, אך בפועל לא יוכלו לשאת משקל רב או יהיו קטנים מדי – ואפילו לא יתאימו לפונקצייה הבית-ספרית. למעשה, תיקים רבים יוצאים מהמפעל תחת ייעוד אחד ונמכרים כתיקים לבית ספר, כאשר למעשה הם לא עומדים בקריטריונים המומלצים להגדרתם ככאלה.


לסיכום, תיקים לבית ספר נמכרים לעתים ככאלה, אך מיוצרים תחת ייעוד אחר. באזז פרסומי נכון באמצעי התקשורת תחת מותג מוביל עשוי בהחלט לגרום גם לכם לרכוש תיק כזה.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים