הצג גיליון RSS

nadlan

חופשי זה לגמרי לבד

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 30/11/2009 שעה 19:36 (426 צפיות)
כשהייתי צעיר יותר, לפני יותר מחמש שנים, עזבתי את בית ההורים ועברתי לגור בתל אביב עם חבר טוב. למרות שהדירה הייתה בעצם מקלט לשעבר, שהוסב למקום מגורים, אהבתי את המקום ולא התחרטתי שלא השתמשתי בשירותי תיווך, כמו שאימא יעצה לי. יש לי זיכרונות יפים מאותה תקופה בחיים, שבה הרבה דברים עדיין היו חדשים לי – שכר דירה, ניקיון וכביסות בעצמי בפעם הראשונה ומה לא. בשעתו גם הייתי באמצע התקופה הקלאברית הכי טובה שלי, והשתוללתי ממסיבה למסיבה בכל סוף שבוע.

אחרי שעברה שנה באותה דירה, החלטתי שמיציתי את נושא ה"לגור עם שותף" – ומצאתי דירה אחרת באזור המרכז. בלי משרדי תיווך, בלי עמלות ובלי בלגאנים – דירה נחמדה בבניין בן שתי קומות; או לפחות – היא נראתה נחמדה באותו רגע. לאחר מכן הסתבר לי שבשעות היום אין טיפת אוויר בחושה המיוזעת הזו, ושאפילו המזגן שם לא עוזר לקרר את המקום. כיוון שהדירה שכנה בקומה השנייה והאחרונה במבנה, וכיוון שגג לא היה מזופתת כראוי – סבלתי את מלוא עוצמתו של חום יולי-אוגוסט.

מה אומר ומה אדבר, פחות מ-24 שעות אחרי שחתמתי על החוזה ומסרתי את הכסף לבעלי המקום – התחרטתי. הדירה הזו הייתה בלתי נסבלת ואני החלטתי בון-במקום ששם אני לא אגור. חזרתי להורים שלי בינתיים, למרות שכל הרהיטים שלי נשארו בדירה ההיא – עד שאמצא דירה חדשה. לא קיוויתי למצוא דירה יד שנייה במצב סביר, אבל אחרי שבועיים – בהם גרתי אצל ההורים – מצאתי דירת שני חדרים מקסימה, ובה אני גר עד עצם היום הזה. חיפשתי דירה כמה שיותר מהר, כי למרות שהיה נחמד אצל ההורים – כבר התרגלתי לחיות חיים עצמאיים. לחזור שוב פעם לגור אצל אימא-אבא היה קצת יותר מדי (אפילו אם זה היה רק לשבועיים).

בפעם הבאה שאחפש דירה – ואין לי מושג מתי זה יהיה, כי כבר כמה שנים אני לא מראה שום כוונה לזוז מהדירה הנוכחית שלי – אולי כן איעזר בשירותיו של משרד תיווך. אולי אפילו אקנה דירה ולא אבזבז כסף על שכירות, שעלותה ממילא שווה לעלות החודשית של משכנתא (פלוס-מינוס). אומנם מתווך ייקח ממני עמלה לא קטנה, ועוד עבור שירות שאני יכול לעשות בעצמי – לחפש באינטרנט ובעיתונים עד שאמצא דירה. אבל למתווכים יש יתרון אחד לעומתי – הם מכירים את שוק הנדל"ן הרבה יותר טוב, ויודעים איפה נמצאות הדירות שיתאימו בדיוק לצרכים של כל אחד.

אני מקווה שהפעם הבאה שבה אחפש דירה, תהיה הפעם האחרונה בהחלט. אני מקווה שבפעם הבאה אמצא דירה נחמדה לקנות לעצמי, כך שלפחות לא אצטרך להיות תלוי בחסדיהם של בעלי-בתים כאלה ואחרים או לבזבז כסף על שכירות – דבר שלא מוביל לשום מקום, מסתבר. עדיף לבזבז כסף על משכנתא, בידיעה שהדירה תהיה שלך בסופו של דבר.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים